Wybór procka na rok: e7200 vs. e8200

poszukuję procesora na ok. rok czasu i nie wiem który bardziej się opłaca brać:

e7200 za 230zł

czy

e8200 za 320zł? :slight_smile:

jeżeli potrzebujesz dużej wydajności to e8200, jak nie to e7200. Ale jak na rok to i można z e6300 wytrzymać ;] Podkręcisz i można grać :wink:

8200 zdecydowanie,6 mb cache L2 i do tego boskie OC,na twojej płycie powinien polecieć na 4.0 bez jęknięcia.

Pozdrawiam

90zł dopłaty dla 3MB pamięci więcej i zegara o ułamki GHz mniejszego? Nie opłaca się. Jeszcze jak piszesz że chcesz tego proca na rok, to bierz E7200. Zresztą ktoś już miał podobny dylemat http://forum.pcformat.pl/Intel-Core-2-D … 0-Opinia-t i nikt nie zganił tego e7200. Kiedyś miałem okazje korzystać z kompa na pokładzie z E7300 C2D i jak na taką kiepską płyte jaka tam była w tym komputerze i standard ustawienia w BIOSie to bardzo żwawo działał ten komp. Niestety była grafika zintegrowana więc nie wiem jak sobie radził w grach.

Ale oczywiście mój E4300 na Asusie P5B po optymalizacji w BIOSie i OC na 2,5GHz zmiata go ze sceny ;p Przynajmniej w benchmarku WinRARa.

ostriket ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif