Wybór procka

Witam

Mam zamiar kupić nowego procka jeszcze nie wiem jakiego. Mój budżet to 350 zł mój obecny procek to intel core 2 duo 2,8 ghz moja karta to radeon 6790 płytę dokupię pod procka a zasilacz to jakiś chiftek ale jutro ide po be quiet efficinet gold 80+,

Z góry dziękuje

Podaj dokłądny model tego procesora, podejżawam ,że albo coś z serii E8xxx lub E6xxx.

Zależty, myśle ze lepiej dokupić jakieś chłodzenie i wykręcić procka wyżej niż kupowac nowego :wink:

Mój procek to intel core 2 duo e8200

Dużego wyboru nie masz.Obecny procesor jest całkiem ok,za tą cenę możesz go zmienić jedynie na Q6600.

Jaki dokładnie?Może wymiana jest zbyteczna :slight_smile:

Jako że jest to dwurdzeniowiec - widzę tutaj podmiankę na czterordzeniowego Q6600 G0, w przyszłości chłodzenie (chyba, że masz) i kręcimy :smiley:

Mój obecny zasilacz to be quiet efficinet gold 80+ 500w właśnie dzisiaj go kupiłem

Będzie OK, dokup Q6600 G0 (albo odpowiednik w XEON-ie, tylko sprawdź czy płyta obsłuży) :smiley: W serię E bym się nie pakował.

A co proponujecie z firmy amd. A komputer ma służyć do gier i nie tylko.

Bez zmiany płyty głównej nic z tego.

Płytę kupił bym pod proca za jakieś 200zł

Z AMD widzę tylko Phenom II X4 960T + płyta na chipsecie 9xx (ew. 8xx) - bo pakowanie się z jednego dwurdzeniowca w drugiego dwurdzeniowca mija się z celem

A co myślisz o atlonie X4

Nieźle, ale skoro trzeba wymienić proc + mobo + RAM… chociaż znowu gdy sprzedasz obecne części, to może na tego Phenoma co podałem wyżej starczy :smiley: Athlon z tego co wiem jest nieco mocniejszy od Q6600, ale ten drugi mniej prądu pobiera i jest chłodniejszy.

A ten core quad ile ma pamięci cech

C2Q?

http://ark.intel.com/products/29765/Int … 66-MHz-FSB

Ten core i quad jest lepszy czy gorszy od core i 3 i również od i5.

Mówisz o pierwszej generacji czy Sandy Bridge?

http://www.anandtech.com/bench/CPU/2

Wybierz z listy procki, które cię interesują i zestawiaj z Q6600 :slight_smile:

Ten core quad jest lepszy od i5 oraz i3 czy gorszy podaj plusy i minusy.

Były dwie generacje - pierwsza na LGA1156, druga na LGA1155. Nie wiem o którą Ci chodzi, ale obydwie wygrywają z Q6600. Tylko gdy chcesz kupić i3/i5 to musisz zmienić również płytę główną i procesor. Plusy, minusy nie wiem - wydajniej jest, a w zależności - LGA1155 - i3 się nie kręci, i5 tylko 2500K i 2550K a jak wygląda sytuacja na LGA1156 pojęcia nie mam.

O tą pierwszą chodziło mi a z tymi plusami i minusami np. core i5 jest beznadziejny w grach a core quad jest za to świetny