Wybór radia do samochodu

(Wigrus1) #1

Mam na oku 2 radyjka:

Blaupunkt San Remo MP26

JVC KD-G321

Nie patrzcie się na cenę, jeżeli ktoś miał takie radia to niech się wypowie, a może jakieś inne do 350 zł góra 400zł i proszę nie pisać: pioneer bo tak, albo jeszcze coś innego, tylko proszę o wyjaśnienia swoich decyzji.

(fiesta) #2

Patrząc po markach to tylko BLAUPUNKT. Jest o wiele bardziej renomowanym producentem na tym rynku.

(Rav126) #3

ja mam takiego soniaka:

http://allegro.pl/item138565591_sony_cd ... aniej.html

tzn wersję gt 201 c, różnica jest taka że ma podświetlenie bursztynowe (z możliwością zmiany na zielone). polecam to radyjko gdyż oferuje rewelacyjny dźwięk i dużą moc.

mimo że nie ma buforu cyfrowego to piosenki w ogóle nie przeskakują, ani raz mi się to nie zdarzyło, a jeżdzę po naprawdę dużych dziurach... tak dobrze jest skonstruowane.

kolejne zalety? equalizer, z możliwością ustwienia wg własnych upodobań - tony wysokie, średnie i niskie. wyświetlacz bez żadnych bajerów (nie wygląda jak choinka JVC), z możliwością przyciemnienia jeżeli za bardzo wali po oczach :wink: łatwy montaż (w wyposażeniu jest przejściówka - pasowała do kostki ISO w moim samochodzie, opel astra), mogę to porównać z tym blaupunktem - mój kumpel go kupił kiedyś w media markcie - podczas instalacji okazało się, że musi dokupić przejściówkę bo oryginalnej nie ma szans wcisnąć (opel corsa).

co do soniaka to wg mnie największą zaletą jest pokrętełko! nie lubię przyciszać i pogłaśniać na przyciskach, ble... właśnie szukając radia z pokrętełkiem znalazłem tego soniaka :slight_smile: wiem trochę to zboczone :stuck_out_tongue: oczywiście pokrętełko ma jeszcze inne funkcje niż volume+-

a co do blaupunkta to ma jedną wadę, która mojego kumpla wkurza - nie potrafi ustawić zasilania w ten sposób, żeby zapamiętywało na której piosence zatrzymało odtwarzanie, nie wiem czy to wina radia czy kumpla, ale razem próbowaliśmy i nic z tego nie wyszło.

aha, warto tu jeszcze wspomnieć o zdejmowanym panelu w bp - jest! tyle że po zdjęciu go oczom naszym ukazuje się ogromny napis BLAUPUNKT. więc złodziej nie musi się zastanawiać czy opłaca się wybić szybę...

reasumując, blaupunkt jak i mój soniak mają fajny dźwięk - co jest najważniejsze w radiu :slight_smile: jednak z mojego doświadczenia mogę polecić sony. do jvc zwyczajnie nie mam zaufania.

ps. a gdybym miał więcej kasy to wybrałbym pioneera :slight_smile: - nie dlatego że "bo tak" :wink: tylko na własne uszy słyszałem jak te cudeńka grają.

(Seraffinn) #4

Ja mam JVC model KD-G401 bardzo fajne radyjko.Ma bardzo dobry Anti Skip, equalizer mozna ustawić wg własnych upodobań, ogólnie radio jest bardzo dobrze skonstruowane i mocne już nie raz panel lądował na ziemi i nic mu nie było.wybrał bym jot fał ceka!

Pozdrawiam:)