Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

Najsolidniejszy z routerów ADSL jakie miałem to Netgear N300 ADSL2+ DGN2200. M.in. wbudowany modem ADSL2+. Fajnym pomysłem jest współdzielony dysk, podłączony przez USB. Można to wykorzystać np. jako dysk sieciowy - bardzo przydatne.

Witam,

Poszukuje routera do neostrady 20mb. Obecnie mam modem sagem fast 800. Prędkość na wifi mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko prędkość internetu na komputerze podpiętym pod router. Może mi ktoś wyjaśnić czy ograniczenia niektórych routerów dotyczą prędkości na wifi czy ogólnie?

Polecę TD-W8970 - LINK i LINK

Panowie a co powiecie o routerach w cenie do 120zł?? W moim przypadku zależy mi tylko na zasięguNie potrzebuję żadnych zaawansowanych opcji.Mam na myśli np taki router: TP-LINK TD-W8950ND

Witam wszystkich i proszę o poradę, mam bardzo duży dom z bardzo grubymi ścianami , na razie miałem netiaspot przerywał i potrafił nie łapać w pokoju obok (5m) dlatego szukam rutera który złapie mi w całym domu a nawet na ogródku, chciałbym podłączyć do niego telewizor samsung (kabel) pc (kabel), tablet (wifi) i laptop (wifi), oczywiście korzystam z internetu z netti. Mój budżet to 150zł.

Raczej to jest niemożliwe by jedno urządzenie objęło zasięgiem taki obszar.Możliwe że jak dasz router na samym centrum domu to jakoś obejmie obszarem cały dom jednak na krańcach będzie słabszy zasięg.Miałem taka sama sytuacje u siebie.Zasieg był wszędzie ale na pietrze w dwóch pomieszczeniach była bardzo słaby.Dopiero dokupienie access pointa załatwiło sprawę.Niestety kupując router i ap nie zmieścisz się w 150zł.Sam AP to koszt ok 100zł w górę…

Panowie a co z moim pytaniem.Potrzebuje jakiś router z dobrym zasięgiem radia 120zł…

Dziękuje bardzo za odpowiedź, teraz mam taką prośbę poda ktoś taki zestaw jakiś przykład.

Teraz ja mam pytanie, posiadam neostradę tp i przedłużyłem umowę o kolejne 2 lata ale tym razem bez liveboxa bo po prostu przepłacam. Czyli muszę mieć router z wbudowanym modemem adsl z wtyczką rj 11 … czy ten router ma w sobie modem adsl i wszystko będzie działać ? Szukam czegoś do 100 zł co zastąpi mi liveboxa po prostu zależy mi aby działał interneto do 10 mb/s a wi fi to tylko dodatek.

TP link TD W8951ND ----> http://www.tp-link.com.pl/products/deta … td-w8951nd coś takiego było by oke ?

ad.1 To będzie dosłownie to samo co livebox tak ? Czyli wkładam kabel rj 11 z gniazdka do routera i z routera ethernetem łaczę pc i żadnego innego sprzętu już nie będę potrzebował ?

Tak już więcej nic nie potrzebujesz - podłączasz kabel z gniazdka tel do routera a z routera do komputera - zresztą tak samo jak livebox. Potem wystarczy tylko konfiguracja - czyli Twój login i hasło do neostrady i już wszystko działa.

Jeśli to będzie nowa umowa to pewnie będziesz musiał zarejestrować neostradę aby uzyskać hasło - ale to wszystko bardzo proste.

Witam który modem będzie lepszy do internetu neostrada 40mb

TP Link W8901 czy TP Link W8950

Żaden bo to routery ADSL. Twoja prędkość 40Mb/s to VDSL.

To jaki polecasz

Od dostawcy nic nie dostaniesz bo urządzenia VDSL nie są tanie?

Dostane ale trzeba zapłacić ok 20 zł za miesiąc

Dodane 24.07.2013 (Śr) 15:23

A modem w8970 da rade przy 40mb ?

Myślę że i tak się opłaca np. DrayTek Vigor 2750n,

Drogi

Takie są ceny tych urządzeń.

A przy 10 lub 20 mb modem tp link w8901 lub w8950 bedzie dobry

Poszukaj DGT VDSL2 na portalu aukcyjnym.

Tak będzie dobry.