Wybór routera do odbioru Wi-Fi

Witam. Piszę w imieniu kolegi, który planuje rozbudowę sieci w domu. Aktualnie obiera on sygnał po przez kartę Wi-Fi wkładaną do PCI. W jego planach jest zakupienie AP (Routera), który będzie obierał sygnał drogą radiową i dalej rozsyłał go w takiej samej postaci. W tym miejscu pytanie/prośba jakie urządzenie było by najlepsze w tym celu? Ważne aby miał opcję klonowania adresu MAC.

PS. Budżet kolegi wynosi 150 zł.

Pozdrawiam.

powiem ci szczerze nie spotkałem się z routerem który podsiadałby w sobie 2 AP (jeden do odbioru, drugi do nadawania), a przynajmniej w takiej cenie.

kup sam AP który potrafi pracować w trybie Client, nim będziesz odbierał sygnał bezprzewodowy. Kup router WiFi lub drugi sam AP, nim będziesz nadawał. Urządzenia połączysz ze sobą kablem.

grzegorzch

nie zgadzam się z Tobą

jestem w posiadaniu tego routera i bezproblemowo obierałem sygnał bezprzewodowy od dostawcy i rozsiewałem Wifi po mieszkaniu (laptop łączył się bezprzewodowo poprzez router)

Ponki1986

niestety nie wiem czy ten router klonuje adresy MAC (przynajmniej nie szukałem opcji bo mi niepotrzebna) więc poczekaj jeszcze na ewentualne podpowiedzi lub poszukaj w googlach

Szukaj routeraz z funkcją WDS - umożliwi ci odebranie i przekazanie sygnału bezprzewodowego (funkcja repeter) z moich sprawdzonych proponuję Netgeara WNR2000 klonuje MAC i ma już drafta, niestety trzeba dopłacić 50 plnow

Zastosowałeś Universal Repreater, a jak coś ma odbierać jedną anteną i rozsyłać to raczej póki co to jest tandeta.

Przenigdy bym klientowi takiego czegoś nie zrobił.

Co do tematu, moje proponowane możliwości:

-AP Client i dalej klasyczna skrętka(kabel UTP kat.5e)

-Ap Client+AP(Ap client TP-link 501, AP-Tp-link 543G)-trochę poza ceną by chyba wyszło.

@grzegorzch’owi Bardziej chodziło o dwie karty/chipsety, tak jak to można zrobić bez problemu w MikroTiku, urządzenia takiego poza MikroTikiem i dwoma miniPCI nie spotkałem, a byłby to pewnie opłacalny interes dla producentów gdyby wstawili tam dobre i w miarę najbardziej kompatybilne do wszystkich innych urządzeń chipsety, oczywiście cena też nie kosmos.