Wybór routera i sprawdzenie mocy sieci w danym pomieszczeniu

(Golona Malpa) #1

witam, niedawno kupiłem telefon smart tv i chciałem mieć na nim neta. problem polega na tym, że mój router(tplink w8901g) jest za słaby, telewizor jak się połączy ale zaraz straci zasięg, bo od routera telewizor stoi w dużej odległości, pomiędzy urządzeniami jest ściana i duży komandor. chciałbym wymienić router ale chciałem zapytać, czy jest jakiś program, abym np poszedł z laptopem w miejsce gdzie stoi telewizor, sprawdził jakoś jaka tam jest moc sygnału lub coś i do tej mocy sygnału kupić jakiś router aby telewizor miał ciągły dostęp do neta( nie piszcie puść kablem od routera, nie mogę tongue.png

dzieki za pomoc

pozdrawiam

(roobal) #2

dawtaj94 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

(system) #3

WiFi to łączność 2 kierunkowa, to czy masz połączenie i jak stabilne zależy od np: Mocy nadajnika TV i routera. Co z tego, że kupisz sobie router z dopalaczem skoro TV ma słaby nadajnik.

Spróbuj pokombinować ze zminą kraju w konfiguracji routera, UE ma ostre przepisy co do mocy nadajnika.

(Dimatheus) #4

Hej,

Poziom sygnały można sprawdzić przy użyciu programu inSSIDer.

Pozdrawiam,

Dimatheus