Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Chodzi mi bardziej o osiągalne szybkości, bo z obsługą pewno nie będzie problemu. Co do modemu, to będe miał w piątek (10 dni testów), więc nie znam modelu, pytam wcześniej żeby być zorientowanym, bo operator chce dodatkowe 20zł miesięcznie za router. Dlatego chciałbym go kupić osobno, ale taki który obsługiwałby LTE.

Witam!

a wiec potrzebuje routera tak aby mieć siec wifi w domu

czy mógł by ktoś doradzić jaki router kopić 

zastanawiam się nad Asus RT-N12

wiec tak dom 1 piętrowy(kwadraciak)  ściany z pustak 

potrzebuje routera aby rozdzielić na pc stacjonarny laptopa i 3 telefony komórkowe 

Witam,

interesuje mnie zakup routera z dobrze dzialającą funkcją QoS (rozdziela neta, że nie laguje w grach gdy kilku użytkownikow obsługuje, i czy ta funckja działa też na Wi-Fi?) chcę dac max 200zł i to jest mój typ D-LINK DIR-652 http://proline.pl/?p=SIEDLIROU0061 co o nim sądzicie? Zależy mi żeby zasięg przechodził przez dwa  piętra i ściany(~35cm) tak z 7m, bez wyłączania go, do pracy non-stop, i mogło korzystać kilku użytkowników bez lagowania/przycinania się nawzajem. Czy można gdzieś sprawdzić jeszcze opinie dotyczące tego routera? (narazie sprawdziłem: ceneo, proline, morele).

 

Dotychczas używam D-link Dl-524, net dialog, wszystkie wejśćia w routerze RJ45, chcę zakupić z D-linku bo narazie solidnie sie trzyma.

 

Do “11AdaM11”

Zakupiłeś już tego routera Asus RT-N12 i czy to ten http://www.ceneo.pl/4729066#tab=spec powiedz czy dobrze się sprawuje ta funkcja EZQoS.

TP-Link W8970 testowany od ponad miesiąca zwykle na 5 urządzeniach na raz w porywach do 8-10 urządzeń(1 stacjonarka 6 laptów 2 telefony) - 6 lokatorów .

Sprawuje się świetnie nawet bez alternatywnego oprogramowania.

 

3356299376.png 48.90PLN xD

Nigdy nie korzystałem z routera, ale ostatnio taka potrzeba się pojawiła i sprawiłem sobie Asus RT-N66U … łatwa konfiguracja, śmiga aż miło.

Potrzebuję jak najstabilniejszy router do 200zł z QoS (Bandwidth Control po adresie IP). Mój WR841N lubi płatać figle, więc potrzebuje czegoś co nie będzie się zawieszać, zacinać Wi-Fi, gubić połączenia i wymagać resetu od prądu co 3 dni.

 

Co według Was będzie lepszym wyborem?

 

http://www.morele.net/router-tp-link-tl-wr1043nd-298678/

 

czy

 

http://www.morele.net/router-netgear-802-11n-wireless-gigabit-router-with-usb-wnr3500l-100pes-v2-128-mb-303034/

@Osimaru, według mnie ten TP-Link jest całkiem ciekawy.

Gdybyś chciał uzyskać lepszy zasięg to dołóż 3 takie anteny: http://www.morele.net/antena-pentagram-antena-pentagram-p-6901-3-12-dbi-412573/ Jednakże wtedy przekroczysz budżet.

Netgear ma chyba więcej RAM, bo 128MB jednakże ciekawi mnie jak to wszystko w praktyce wychodzi jeśli chodzi o stabilność samego urządzenia oraz radia. Myślę, że takie anteny mi wystarczą bez problemu, ale w TL chociaż w razie potrzeby będę mógł je wymienić, bo NetGear ma wbudowane więc w nim takiej możliwości chyba nie mam.

 

A w praktyce? Ktoś posiada jeden z tych routerów? Podzieli się opinią?

ja jestem zwolennikiem routerów Cisco. Może i droższe od zwykłych ale jakoś mnie zawodne

Osimaru, Ja posiadam tego TL-WR1043ND i jestem z niego bardzo zadowolony i mogę go z czystym sumieniem polecić. Jak dobrze pamiętam pracuje już około 90 dni bez restartu i się nie zawiesza. A zasięg ma bardzo dobry (80 metrowe mieszkanie obejmuje zasięgiem bez problemu).

 

Pozdrawiam!

A jak z zasięgiem samego Wi-Fi? Patrzyłeś poziom sygnału np. przez ściany parę metrów od routera?

 

Rozumiem, że również masz wersję v2 (ciemna)? Standardowy soft?

Witam, mam problem :slight_smile:

 

Otóż mam w domu internet radiowy, złącze rj-45, prędkość to niby w dzień do 4mb… i jest on podłączony do komputera stacjonarnego (do karty sieciowej, antena na dachu). Niedawno kupiłem laptopa i chciałbym teraz ten internet przenieść do niego, bo z komputera stacjonarnego niedługo przestanę korzystać.

 

I tutaj muszę się poradzić was, otóż nie wiem jaki router mam kupić? Nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko wygląda, dlatego też proszę o wyrozumiałość. Zależy mi, bym mógł się połączyć z tym internetem na laptopie przez wi-fi, a drugie wymaganie to niska cena routera.

 

Pozdrawiam

@emdozet Wszystko zależy jak duże mieszkanie masz do pokrycia sygnałem Wi-Fi, czy jest dużo przeszkód po drodze do laptopa, napisz trochę szczegółów. Napisz również jakim dysponujesz budżetem.

Witam, sprawa wygląda następująco mam internet podłączony do routera na parterze, który rozprowadza sygnał po górnej części domu, niestety dom jest na tyle duży, że sygnał wifi nie dociera do 2 piętra, chciałbym na pierwszym piętrze zakupić taki router, który będzie odbierał sygnał wifi z i puszczał go dalej również przez wifi na drugie piętro. Jaki router polecacie o dość dobrym zasięgu i działaniu takim jaki opisałem. dzięki za pomoc

dziś skontaktowałem się z dostawcą internetu i oni się tym zajmą. także myślę, że problem rozwiązany

Witam,

ostatnio rozglądam się za routerem opensource (z tego co wyczytałem - jednym z popularniejszych firmware jest Tomato, z którego chciałbym korzystać w przyszłości na routerze). Do tej pory miałem zwykły router TP-LINK TL-WR340G, ale pomału zaczyna sprawiać problemy (ma już kilka lat).

Szukam routera który będzie miał podobny (lub lepszy) zasięg WiFi.

 

Na razie zastanawiam się nad którymś z tych modeli:

  • Netgear WNR3500L v2

  • Asus RT-N16

  • Asus RT-N56U

 

Na router nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 250-300 złotych.

Który z nich polecacie? Słyszałem, że któryś z Asusów ma problemy z przepustowością i zasięgiem WiFi po wgraniu Tomato, czy to prawda? Czy macie jakieś jeszcze propozycje routerów opensource?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam.

WNR3500v2 mam od dwóch tygodni, śmiga na najnowszym Tomato od Shibbiego. Jest nowy sterownik Wi-Fi więc działa aż miło.

 

Z tego CO SŁYSZAŁEM, przy obecnych cenach (gdzie możesz znaleźć RT-N16) za ok. 230zł jest podobno bardziej opłacalnym wyborem (2x USB i anteny zewnętrzne, lepsza jakość wykonania i mniej się grzeje) aczkolwiek ja zakupu ww. WNR nie żałuję - uważaj tylko żeby nie wziąć przez przypadek v1.

Może coś źle przeczytałem, ale Netgear WNR3500L v2 ma 128 MB RAM i Flash, a te 2 Asusy mają po 8 i bodajże 32 MB Flash. Czy te 128 MB pamięci flash faktycznie wykorzystuje się w dużej części i czy rzeczywiście te Asusy są gorsze pod tym względem od Netgeara?

Specyfikacja sprzętowa
- CPU: Broadcom BCM4718 @ 533MHZ
- RAM: 128MB (2x64MB)
- Flash: 32MB
- Ethernet: 10/100/1000 (4xLAN + 1xWAN)
- Switch: Broadcom bcm53115skfbg
- Wifi: Broadcom B,G,N

 

Zarówno WNR3500L v2 jak i RT-N16 mają po 128 MB RAM, różnią się ilością pamięci Flash, ale nie sądzę żebyś odczuł jakąś różnicę, bo tu chodzi o wbudowaną pamięć urządzenia na której instaluje się właśnie firmware, to zależy do czego dokładnie wykorzystywałbyś router.

Chciałbym żeby router wystarczył mi na kilka lat i żebym nie musiał kombinować przy znalezieniu jakiegoś fajnego firmware gdy zabraknie mi pamięci flash.