Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Witam,

 

Poszukuje routera w którym będę mógł zdefiniować adres IP przez który ma się łączy. Tłumaczę dokładniej co mam na myśli - mój dostawca internetu z góry narzuca mi jaki adres IP mam przydzielony jak i adresy DNS. Przez co w ustawieniach mojej karty sieciowej mam już wpisany stały adres IP i stały adres DNS. Do głównego routera nie mam dostępu.

Poszukuje routera, który po uwzględnieniu powyższych informacji pozwoli mi rozdzielić sieć na więcej komputerów. Czy jesteście w stanie mi coś polecić?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Każdy tani router możesz skonfigurować w ten sposób praktycznie, możliwe że będzie też konieczne klonowanie MAC.

Witajcie, Jakiś czas temu zauważyłem dziwny objaw. Mianowicie na tunerach podpiętych kablami do routera występował BŁĄD - nie można uzyskać adresu Hosta. Po resecie routera ( w przeglądarce) Internet działał. Parę godzin …

Poszedłem na strych ( bo tam się znajduje sprzęt  TP-LINK WR3420. A tam 3 kable wpięte ( 3 tunery) ale pomimo to świecą się 4 lampki ( tak jakby 4 kable były wpięte ). Po chwilach kombinacji okazało się że routerowi się coś… pomieszało. Lampka 3 pracujeidentycznie jak 4… Po wpięciu kabla w 3 gniazdo zaświecają się obie lampki i działają identycznie. Po wpięciu w 4 gniazdo nic się nie dzieje. Komputer wywala nie podłączono kabla…

Zauważyłęm też że pomimo 2 anten 5dbi sygnał piętro niżej już miał tylko 3 kreski na 5.

Wymieniłem oprogramowanie itp… nie zmieniło to nic…

Postanowiłem skonfigurować i podpiąć starego poczciwego wr543g EXTANDED RANGE. Zapiąłęm mu antene 5 dbi. Piętro niżej zasięg FULL . Wszystko ładnie hula.

Tyle że wczoraj zadzwonili z propozycją internetu  20 Mb na antenie Mimo. Pan też stwierdził że mój Router nie podoła chyba więc żebym go w przyszłości wymienił…

Czy tak będzie to się okaże… Jednak w starym routerze miałem możliwość dzieciom blokować strony internetowe oraz o określonychgodzinach wyłączać internet. Obecny takich funkcji nie posiada ( pomimo najnowszego oprogramowania)

 

Dysponując budżetem ok 200 zł chciałbym abyście mi poradzili W jaki sprzęt zainwestować.

NIe mam jakichś ustalonych prefernecji itp Jednakże widzęże coraz więcej routerów oferuje możliwość pracy na 5 ghz… Tylko ?? Czy to ma sens ?? Telefony mam wprawdzie nowe ( G2 L9II itp) tylko że i one zapewne nie obsługują 5 GHZ…

 

Polećcie coś co posłuży z2-3 lata.

Oczekuje Portu USB oraz sporego zasięgu ( router na strychu i sygnał musi wysłać 2piętra niżej)

Witajcie,

Poszukuję routera do stworzenia sieci w domu. Stary TP-Link z obsługą sieci 802.11g właśnie dokonał żywota i szukam czegoś, co będzie działało w niedużym mieszkaniu z 4 komputerami po Wi-Fi, jednym stacjonarnym po LAN oraz kilkoma smartfonami. Raczej bez obsługi standardu AC, cena tak do około 150 zł.

Hej! Mam takie pytanko. Ponieważ mój stary router MR3420 po pierwsze ma już swoje lata a po drugie co jakiś czas zrywa połączenie z internetem postanowiłem rozejrzeć się za nowym i trochę szybszym i mam prośbę, moglibyście drodzy forumowicze wypowiedzieć się na temat routera NETGEAR R6100-100PES czy to byłby dobry wybór? Dodam że mam jeszcze jeden router który rozszerza sieć wifi w domu i jest połączony po elektryce takim urządzeniem: http://f00.osfr.pl/foto/3/6984463617/3aa6251603f8a139b664524ea507cbcc/tp-link-tl-pa2010kit,6984463617_3.jpg (zdjęcie przykładowe wzięte z neta) Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Hej, mam dylemat z wyborem.

  • router do kablówki (bez modemu xdsl)

Mały, prosty, tani, wystarczający - NETGEAR JNR3000.

No chyba że faktycznie potrzebujecie wyższych parametrów - wtedy dopiero możecie coś kombinować, ale to wtedy musicie wyłożyć przy okazji znacznie wyższy budżet.

Przerabiałem już tanie routery ze słabym procesorem. To było fajne w czasach jak w domu był jeden komputer i ewentualnie telefon na WiFi. Teraz w przeciętnym domu router musi obsłużyć 2-3 smartfony, 2-3 notebooki, konsolę, TV i Bóg jeden wie co tam jeszcze… Jak 200Mhz procesor ma sobie z tym poradzić? Nie ma co się dziwić, że te tanie badziewia zrywają połączenia. Polecam router który ma procesor powyżej 600MHz, z 64 pamięci RAM, nie mniej niż 16mb pamięci. Oczywiście fajnie jak ma dwa zakresy działania itd… Polecam również poziom licencji 4. Wtedy jakość softu i jego możliwości nie zawiodą nikogo.

Cześć, potrzebuję wymienić router otrzymany od operatora za 1zł - NETIS WF2411. Ogólnie działa, zasięg jest w całym domu (80m2, parter + piętro, a router na strychu). Jak pracuję przy prywatnym komputerze, na smartfonie czy telewizorze to wszystko jest ok. Natomiast jak podłączam laptopy firmowe to bardzo często rozłącza połączenie VPN po wifi (po podłączeniu kabla jest ok). Stąd potrzebuje routera, który będzie na tyle stabilny żeby na połączeniu wifi nie rozłączało połączeń VPN. Co polecacie? A może lepiej zainstalować access pointa albo adapter plc? Prędkość internetu to 15 Mbps.

Hej, szukam routera który pracuje w dwóch częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz, powinien być w standardzie ac oraz mieć USB 3.0 ale przede wszystkim powinien mieć mocny zasięg wifi że względu na grube ściany. Metraż domu to 80 m a budżet jaki planuje przeznaczyć na router to 500 zł znajdzie się coś takiego? 

Hej.

Potrzebuję routera za ok. do 80zł. Internet 100Mbit, mieszkanie ok 50 metrów kwadratowych, nowe budownictwo. Obecny Netis WF2411i z jedną anteną 5dBi kompletnie sobie nie radzi, do tego tragicznie współpracuje z moją kartą WiFi Intela.

To i za zapytam. Mam obecnie NETGEAR JNR3210 i mam mały problem z siecią Multimedia. Zmienili mi pakiet z 30Mb/s na 60Mb/s ale nie zauważyłem różnicy. Otóż zmieniłem już kable wszystkie na 5e, rozważałem nawet cat 6, ale zrezygnowałem. Jaki jest problem. Na PC wpiętym bezpośrednio w modem Multimedia mam ~60Mb/s, po wpięciu netgera komp na kablu ma 43Mb/s a na WiFi tylko 20Mb/s. Zmieniałem już MTU na porcie WAN, wypinałem urządzenia. QoS wyłączony. Czy ten 620MHz procesor aż tak nie daje rady czy problemu szukać gdzieś indziej. Rozważam zakup RT-N18U w zamian tamtego. 

OK, znalazłem rozwiązanie. Router po wpisaniu mu słów kluczowych do blokowania przechodzi w tryb softwarowy, więc ucina znacznie prędkość. Po wyłączeniu harmonogramu i wyczyszczeniu listy blokowanych słów router chodzi świetnie. GUI przestało się wieszać, ale już RT-N18U zakupiłem, popróbowałem Tomato a WNR3500L jest za drogi i ma słabe WiFi.
Tak się zachowuje router (czerwone strzałki z włączonym filtrowaniem słów | niebieskie bez filtrowania)

1 polubienie

Wow no to rozwiązałeś też mój problem. Dzięki zakk87

TP-Link Archer C60 AC1350 5 Anten WiFi

Brat go używa, polecam

Dzień dobry mam pytanie nie w temacie na forum nie wiem gdzie zapytać
nie mam pojęcia o wi-fi ale mam podejrzenie ze ktoś mi wchodzi na kanał i korzysta z mojego wi-fi
wręcz jestem pewny na 90%
chciałem zapytać czy jak już korzysta z mojego fi-fi to może włamać się przez je do mojego komputera albo podglądać to co na nim robię .
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ

Skoro z góry wiesz że nie w temacie, to dlaczego je tutaj zadajesz?

NIE wiem gdzie zapytać przepraszam za problem jak już odpisałeś to napisz gdzie mogę zadać to pytanie
Z GÓRY DZIĘKUJĘ

W tym samym dziale, tylko załóż swój temat.

Szukam Routera do ok 350 zl Aby podłączyć go do routera gpon Huawei
Ma mieć mocne anteny (Dom parter+ piętro)
Router będzie stał na piętrze w centralnym punkcie korytarz

Dwuzakresowy Ac i porty lan i wan 1gbit

Myślę nad Tplink archer c7 albo c8
C7 ma 6 anten, po 3 dla kazdego pasma
Ten c8 ma chyba tylko 3 anteny

Aaa najważniejsze Internet to 120 mb, fajnie jakby po wifi na piętrze była max prędkość

Witam
może ktoś wie co jest z tym routerem nie tak link bo słyszałem że jakiś problem jest tylko nie wiem jaki??