Wybór routera - Neostrada 1Mb

Witam. Mam Neostradę 1Mb z chińskim badziewiem jakim jest modem ZTE ZXDSL 852. Oczywiście modem nie działa tak jak powinien, czasem co kilka minut lub kilka godzin zrywa mi połączenie i jedyne co wtedy mogę zrobić to zresetować komputer. Dzwoniłem już na błękitą linię Neostrady, ale dogadanie się z nimi i darmowa wymiana modemu to raczej mit. Coraz bardziej mnie to wnerwia i stwierdziłem, że sam muszę zainwestować kasiorę niż liczyć na pomoc dostawcy. No i od razu na myśl przyszedł mi router. Tak naprawdę nigdy nie miałem z nim do czynienia, zawsze łączyłem się poprzez modem. Mam tylko 1 komputer, więc nie muszę dzielić łącza na kilka komputerów.

No i tu moje pytania: Jaki router wybrać? Co możecie mi polecić? Jak mogę go podłączyć? Mam 2-piętrowy dom, telefon znajduje się na 1 piętrze, komputer zaś na parterze, a kabel przechodzi przez dwa gniazdka telefoniczne(te od razu przy telefonie i te drugie(?)) przez ścianę, przez dwór :smiley:

Czy lepiej będzie mi podłączyć router przewodowo, czy też przez WiFi? - zależy mi na tym aby łącze było stabilne i nie zrywało połączenia ani nie ograniczało szybkości.

Zależy mi również na tym aby router był w przystępnej cenie, najlepiej z linkami, np. z allegro.

Miałem podobny problem.Polecam http://allegro.pl/item921985091_edimax_ … trada.html .Mam go prawie 3 lata,chodzi bardzo stabilnie całymi dniami.Nic się nie rozłącza.Konfiguracja jest banalnie prosta i po polsku.No i nie musisz instalować żadnych sterowników :stuck_out_tongue:

Jak ja to dobrze znam… Mam to samo

Również rozglądam się za routerem. Neostrada 1Mb, lecz kończy mi się umowa i być może przejdę na 2Mb. Preferuję Wi-Fi, na razie mam jeden komputer, ale planuję niedługo kupić drugi i postawić go prawie centralnie piętro niżej. Przydały by się dwa złącza USB, jeden do drukarki, drugi do dysku USB, który chcę współdzielić w sieci. Aby zachować nie ograniczać prędkości dysku, najprawdopodobniej będę musiał zastosować standard 802.11n. No i do tego jakieś 2 karty sieciowe z tym standardem na PCI. Wszystko powinno zamknąć się w 500 złotych i mniej.

No dobra, ale mam jeszcze parę pytań:

  1. http://allegro.pl/item928827699_tp_link … a_d2d.html czy warto kupić ten model?

  2. Czy aby połączyć bezprzewodowo komputer z routerem przez wifi potrzebuję jakiś specjalny czytnik?

  3. Czy ruter musi być połączony bezpośrednio do gniazdka telefonicznego, czy może być tak jak w moim przypadku, że przechodzi przez gniazdko > kabel > gniazdko > router, tak aby możliwe było przewodowe połączenie routera z komputerem (komputer i telefon mam na 2 różnych piętrach).

tp-link td-w8901g lub td-w8910g. Pierwszego mam, sprawuje się dobrze, polecam.

Dzięki, a co z tym:

  1. Czy ruter musi być połączony bezpośrednio do gniazdka telefonicznego, czy może być tak jak w moim przypadku, że przechodzi przez gniazdko > kabel > gniazdko > router, tak aby możliwe było przewodowe połączenie routera z komputerem (komputer i telefon mam na 2 różnych piętrach)?

Router musi być podpięty do gniazdka z internetem. Tylko tyle. Rozumiem, że gniazdko założone przez TP masz na dole i sobie pociągnąłeś kabel do góry lub zrobiłeś “puszkę”, tak? Jeżeli tak jest to nie ma problemu.

No dokładnie, dzięki. Pytam się, bo w przypadku Liveboxa nie jest możliwe takie podłączenie.

Mogę ci polecić TP-Link TD-W8901G. Jest tani i ma dużo zaawansowanych funkcji (QOS, VLAN, WiFi itd)

Sam go posiadam ;]

No chyba, że TP ma jakieś specjalne zabezpieczenia czy coś, ale nigdy z czymś takim się nie spotkałem (?).