Wybór routera wi-fi Neostrada

Czytałem już na temat routerów wi-fi na forum, jednak nie znalazłem wszystkich odpowiedzi i mam nadzieję, że ktoś z użytkowników mi w tym pomoże.

Posiadam komputer stacjonarny klasy PC i internet od Neostrady (1 Mb/s). W niedługim okresie czasu przymierzam się do zakupu drugiego komputera. Ma to być laptop, co do modelu jeszcze się nie zdecydowałem. Gdy już zakupię tegoż laptopa, będę chciał podzielić łącze internetowe z Neostrady na te dwa komputery za pomocą routera bezprzewodowego. Teraz moje pytanie jaki polecacie router o dobrym zasięgu. Dodam, że mieszkam w domu jednorodzinnym i najbliższy dom jest oddalony o około 50m. chciałbym móc wyjść z laptopem na dwór i korzystać z internetu poza domem w odległości do np. około 30m od routera. znalazłem coś takiego

http://www.komputronik.pl/Sieci/Linksys_Wireless_G_Router_ADSL_WAG200G/pelny,id,28915/

Chciałbym by router posiadał możliwość podłączenia dysku zewnętrznego/pamięci przenośnej by móc korzystać z P2P bez konieczności uruchamiania komputera.

Będę bardzo zobowiązany za udzielenie jakiś wskazówek w tym temacie ponieważ w tej dziedzinie jestem nie za bardzo zorientowany. :?

Router do którego podałeś link jest dobry, lecz może mieć trochę słaby sygnał. Jak chcesz mieć mocny sygnał to weź jakiegoś edimaxa.

http://www.ceneo.pl/478698

Jeśli już będę miał tego laptopa to będę wychodził z nim latem na dwór. Pewnie niezbyt często, ale chciałbym właśnie by nie zdarzały się takie sytuacje typu: wychodzę z nim za drzwi, a tu brak sygnału. Dzięki za poradę dotyczącą wyboru edimaxa. Może jakieś routery ADSL innych producentów ktoś podsunie. Słyszałem i czytałem, że d-linki są awaryjne. Zna ktoś może taki router jak wspomniałem na początku, czyli taki z możliwością podłączenia dysku zewnętrznego z klientem P2P?

Tu masz router z obsługą p2p, torrent:

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0180241

Do tego jak Cię interesują dyski sieciowe z wbudowanym protokołem bittorrent masz tu:

http://www.allegro.pl/search.php?string … egory=4475

Wielkie dzięki. :smiley: