Wybór routera


(Aqweds) #1

Witam!

Jak w temacie poszukuję routera w miarę funkcjonalnego oraz w przystępnej cenie. Przeglądałem allegro i w oko wpadły mi:

GLOBO GXR-300 http://www.allegro.p...niej\_f\_vat.html

TP-LINK TL-WR740N http://www.allegro.p...wysylka12h.html

Czy waszym zdaniem, któryś jest godny uwagi?

Chcę podzielić łącze WiFi (laptop) oraz po kablu (stacjonarny). Dodam, że posiadam radiówkę. Mój dostawca już zamontował mi 1 router jednak zależy mi na WiFi.

Proszę o sprawdzone porady.


(Bor1904) #2

postów pt “możecie polecić jakiś router” jest na forum pewnie kilkaset. szczególnie łatwo jest polecić coś jeżeli nie podałeś żadnych konkretnych oczekiwań ani parametrów.

http://www.google.pl/#hl=pl&q=site%3Ado … fp=1&cad=b

powodzenia


(Aqweds) #3

Nie potrzebuję niczego profesjonalnego. Zastanawiam się nad tymi 2 modelami podanymi wyżej. chce poprostu wiedzieć czy są coś warte-może ktoś posiada i wyrazi opinie. Podobno te nisko budżetowe routery charakteryzują się złą jakością działania (często użytkownicy skarżą się na częste rozłączanie wifi). Chcę tego uniknąć więc pytam.


(ant0n) #4

Jeśli odbierasz internet od dostawcy za pomocą indywidualnej anteny w paśmie 2,4 GHz i masz ją podłączoną do routera, to ja tu widzę dwa rozwiązania.

  1. Albo rezygnujesz z routera od dostawcy i kupujesz coś takiego: http://wisp.pl/index.php?p1582,airlive-g-duo-2-niezalezne-radia-802-11b-g

Urządzenie to jednym modułem radiowym odbiera sygnał od dostawcy, a drugim rozsyła Ci po domu. Dodatkowo z wbudowanego switcha możesz polecieć po kablu do innych komputerów/urządzeń.

Działa rewelacyjnie, stabilnie i jest kompaktowe (trzy urządzenia w jednym pudełku, rouer, ap i switch).

  1. Albo do routera operatora podłączasz najzwyklejszego access pointa np. http://wisp.pl/index.php?p1490,tp-link-tl-wa500g (tani i dobry zasięg mam, sprawdzony przeze mnie - polecam) i masz rozsyłanie przez wifi.

Nie podłączałbym do istniejącego routera kolejnego routera. Komplikuje to sprawę przy połączeniach bezpośrednich, tworzą się dwa NATy. Można to powyłączać, ale po co przepłacać i kombinować?