Wybór serwera sieciowego plików i aplikacji

Witam.

Robimy w swojej firmie kompleksową wymianę sprzętu komputerowego oraz sieciowego. Jako iż wcześniej nie posiadaliśmy ani serwera plików ani aplikacji postanowiliśmy wykorzystać okazję i zakupić owy sprzęt.

Niestety nie znam się za bardzo na serwerach i prosiłbym o polecenie stabilnych sprawdzonych serwerów.

Z serwera plików będzie korzystać ok. 40 osób. Będą tam przechowywane ważne dane więc zależy mi na bezpieczeństwie. Następnie chciałbym także uniknąć zbytniego spowalniania podczas dostępu do zasobów( np. 20 osób w jednym czasie korzystająca z danych).

Jeżeli chodzi o serwer aplikacji to będą na nim zainstalowane 4 programy w niewielkim stopniu korzystające z baz danych oraz poczta dla pracowników. Ważne jest by do określonych aplikacji znajdujących się na serwerze miały dostęp tylko osoby upoważnione do korzystania z nich.

Czy macie jakieś propozycje na serwery? Moje pytanie nie wynika z lenistwa ale z czystej niewiedzy. Poważnie myślę nad serwerem plików:

QNAP TS-419PII

Co do serwera aplikacji nie mam zielonego pojęcia.

Jeżeli chodzi o budżet to jest on praktycznie nieograniczony. Wszystko idzie z dofinansowania.

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu.

Pozdrawiam.

To nie server plików, ale zwykły NAS -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Network_Attached_Storage i może posłużyć jako magazyn główny w sieci.

Do aplikacji wziął bym jakiś server HP oparty o Windows 2008 Server