Wybór sprzętu

Cześć! Właśnie kolekcjonuję podzespoły do mojego kompa i mam kilka pytań. Chcę kupić płytę MSI MS-7091 LGA S775 z procesorem Intel Celeron D 3.06Ghz/512KB/533MHz dodatkowo, a to wszystko za koło 90zł. Jest tylko jeden mankament :? płyta obsługuje tylko DDR. Czy kupienie 3x 2GB pamięci DDR zamiast 1x 1GB DDR3 jakoś da znać w grach? Czy przez posiadanie tych 3,2 GiB/s zamiast 19,2 GiB/s szczególnie wpłynie na płynność gier? Bo niezbyt mi się widzi, żeby gry transferowały taką ilość danych, chyba że to coś ma związanego z grafiką :slight_smile: . Możecie mi poradzić, bo mam taką rozterkę :cry: . W razie jakichś kalkulacji czy cuś, to będę chciał kupić NVIDIA’e GeForce GT220 1GB , podobno gry z Cuda, a na dodatek PsychX wyglądają ****** :stuck_out_tongue:

LouFei ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tak tylko ta karta graficzna się nimi udławi, za ten ram DDR jak piszesz 3x2GB kupisz chłopie lepszy sprzęt, bo nowy kosztuje 150zł. Czyli sumując 3x150=450zł, grafika co z tego że ma 1GB jak jest cienka jak tyłek węża. Procesor też padaka. Powiedz ile masz na kompa to się coś złoży.

Hmm, gdzieś około 500zł wyłączając kasę za chłodzenie wodne :slight_smile:

Do celerona i gt220? Pewnie po to aby zbliżyć się do 20 klatek\s w najniższych detalach.

Chole… Kurcze ( :smiley: ), zapomniałem o ogniwie peltiera. I na to chłodzenie wodne. A co źle???

Przesadzasz, na to co masz styka boxowe chłodzenie.

Nie no ja myślę że chłodzenie wodne to naprawdę strata pieniędzy (zawsze można kupić dwie GT220 i połączyć w SLI (o ile obsługują). U mnie w szkole jakiś celeron D/pentium 4 i chodzi tylko o radiatorze(brak wentylatora). Co ciekawe tylko czasem temperatura przekracza 80 stopni C.

wow :o Bez wiatraczków? Zalewasz :slight_smile: Ale wiesz, że najczęściej stosowanym chłodzeniem jest właśnie płytka Peltiera + chłodzenie wodne. Ciche i wydajne :slight_smile: Bo właśnie chłodzenie wodne na ogniwie dobrze działa, a jaka cisza :slight_smile: Szczerze, to mi nawet odkurzacz przyłączony do radiatora by mi nie przeszkadzał byle mógł wiele wyciągnąć :roll:

Składali tak komputery fujitsu siemens, sam takiego mam na strychu z pentium 4 bez wiatraka.

@LouFei

Chcesz dobre i ciche chłodzenie, kup sobie jakiś kawał żelastwa, wyjdzie taniej i ciszej niż chłodzenie wodne.

choćby i takie coś: http://www.prolimatech.com/en/products/ … 09#showtab

@LouFei

Na procesorze jest sam radiator bez jakichkolwiek wentylatorów ale widocznie ktoś po prostu musiał zmodyfikować (pewnie pożyczył) to chłodzenie ponieważ na reszcie komputerów jest standardowe.

Ja twierdze że boxowe chłodzenie wystarczy. Ile chcesz przeznaczyć kasy na to wodne ?

Bez mocnego OC wystarczy i SilentiumPC Spartan LT a chłodzenie wodne dla takiego procesora to mija się z celem :wink: