Wybór switch do domu


(Kwaskowaty) #1

Witam

 

Przewertowałem juz chyba 100 stron z artykułami i dziwnymi radami jednak żadna mi nic nie mówi dlatego też proszę was o radę. Jestem w posiadaniu routera LTE PLUS Huawei B315 z całej usług jestem zadowolony i więcej mi nie potrzeba. Jednak poajwia się problem bardzo mała ilość portów w urządzeniu. Jestem trochę staroświecki i przesył danych po kablu to jest to, nie interesuje mnie Wi-Fi. Chciałbym podłączyć do urządzenia trochę więcej kabli niż jest portów wyszukałem w necie że warto by dokupić switcha. Teraz poajwia się problem jakiego switcha? Urządzenia do podłączenia to głównie komputery w domu sztuk trzy do tego multimedialny HUB, Telewizor, i multiroom z NC+ sztuk trzy. Wyszukałem pasujący do moich wymagań o to taki model Netgear GS108T jednak moje obawy wzbudził artykuł w ktorym ktoś wspomina o tym że każdy port ma inna prędkość jeden 10 i 30 a jescze inny 100mb/s o co w tym wszystkim chodzi? Zdaje sobię sprawę że włączone wszystkie urządzenia naraz nigdy nie wyciągna pełnej prędkości i "tort" będzie podzielony na kawałki czy owe oznaczenia przesyłu danych mówią o tym że podłączając do portu 10mb/s mam internet nie więcej niż 10mb/s i tak dalej... proszę o radę czy tego typu switch będzie odpowiedni do moich potrzeb ??

 


(drunkula) #2

Switch ma porty które będą działać w specyfikacjach 10, 100, 1000 w zależności od urządzenia po drugiej stronie kabla.

 

Ograniczenie do 10, 30 czy 100 Mbit możliwe jest w przypadku uszkodzenia kabli, zapchania ruchu przez resztę urządzeń, testowanie przez internet - ograniczone przez łącze i jeszcze od cholery innych rzeczy, ale ostatnią z nich jest switch. Nie masz czym się przejmować.


(Kwaskowaty) #3

Dzieki za odpowiedź. Jeśli chodzi o switche to jestem kompletnie zielony w tym temacie. Wiem że model switcha to kwestia sporna zawsze znajdą sie zwollennicy i przeciwnicy produktu. Czy ten model switcha jest ok http://http://allegro.pl/netgear-prosafe-8-port-gigabit-smart-switch-gs108t-i5642523812.html lub http://allegro.pl/netgear-gs108e-switch-8-x-10-100-1000-mbps-i5655992569.html

Odnośniki do allegro żeby nie było że coś reklamuje. Może macie jakąś inna propozycje nie chce sie bawic w jakieś kosmiczne ustawienia wolał bym podlączyć i tyle ??


(drunkula) #4

Ten droższy opcjonalnie obsługuje POE - Power over Ethernet (czyli nie wymaga zasicza), ale wątpię żeby router od LTE miał takowy port.