Wybór systemu do uruchomienia

Witam,

Mam taką sprawę - Mam pecet, a w nim zainstalowane dwa systemy na dwóch partycjach. Jeden system(Professional), to jest ten główny, który zajmuje 3/4 dysku, a drugi zapasowy(Home Edition), na wypadek jakiejś awarii, do testowania nieznanych programów itp.

I teraz. Gdy włączam Windows to pojawia się lista systemów operacyjnych do uruchomienia. Po 30 sek. automatycznie uruchamia się H.E czyli ten “zapasowy”. Moje pytanie brzmi następująco:

Co zrobić, aby Automatycznie uruchamiał się wybrany system? Gdzie można ustawić, ewentualnie za pomocą jakiego programu, aby po włączeniu komputera uruchamiał się wybrany wcześniej system, a ten drugi można było wybrać dopiero po ewentualnym naciśnięciu klawisza F8->Wybierz system do uruchomienia.

Jest to dość niezręczne, bowiem muszę być obecny przy starcie Windowsa i za każdym razem naciskać strzałkę w dół i ENTER.

Czekam na porady i pozdrawiam, jak zwykle, Rog :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45447

Mój komputer prawym ->właściwości ->Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie ‘Ustawienia’ -> tam z menu wybrać ‘XP Proffesional’ i ewentualnie skrócicz czas wyświetlania listy systemów operacyjnych (3 sekundy jest optymalne wg mnie). Zatwierdzić i zrestartować kompa by wypróbować zmiany.

Mój problem polega na tym iż jak zawsze na pierwszym miejscu jest Home Edition i on jest automatycznie uruchaminy… Co zrobić, aby Proffesional przeszedł na pierwszą pozycję…?

Jest to tak:

Wybierz system operacyjny do uruchomienia:

|-------------------------------|

|Windows XP Home Edition | <<— Ramka zaznaczenia


Windows XP Professional

Czas po którym Windows automatycznie uruchomi system :22 sek.

A ma być tak:

|--------------------------------------|

|Windows XP Proffesional |


Windows XP Home Edition

Czas po którym Windows automatycznie uruchomi system: 22 sek.

Ps. Jeśli z pliku boot.ini usunę wpis o XP Home Edition, to podczas uruchomiania się komputera w opcji po naciśnięciu klawisza F8 -> Wybierz system operacyjny do uruchamienia będzie XP H.E?

Chcę mieć oba systemy, lecz automatycznie ma być uruchamiany Professional, bo jego w 90% używam, lecz H.E też, tyle, że rzadziej…

Pzdr. :wink:

zrób jak napisał R3s3t

tam wybierz domyslny system operacyjny

w Twoim przypadku Xp Professional

chcesz 22 sekundy czekać na włączenie się komputera?

moj komputr własciwosci zaawansowane ustawienie uruchamienia czy jaos tak potem tam to ustawiesz… :wink:

Ok, tego potrzebowałem.

Pozdrawiam.

zmień poprostu patrycje np. zainstaluj na dysku c windowsa xp pro a na d zainstaluj home edition albo na odwrót nie wiem jak tam masz ale to jest za dużo roboty :x

Norbi2

Pisz na temat,a nie śmieć,wszystkie takie posty polecą do kosza.JNJN