Wybór systemu Linux podczas staru kompa

Witam Was.

Mam kompa podzielonego na 3 partycje C (na niej jest windows XP), D (dokumenty), E (Aurox 11.1)

Najpierw był instalowany Win XP, potem na partycji E Aurox 11.1 instalacja przebiegła pomyślnie wszystko śmigało. Ale po restarcie w polu wyboru systemu jak wybrałem Other (czyli XP) wyrzuciło brak pliku NTLDR. Dziś zrobiłem format dysku C: i na nowo zainstalowałem XP. Wszystko elegancko oprócz jednego.

Teraz jak włączam kompa od razu uruchamia się Windows XP i nie wyświetla wyboru systemu. A na tej partycji E wczoraj był instalowany Aurox 11.1

Nie formatowałem tej partycji, dodam że dysk E jest nie widoczny spod windowsa.

Co zrobić abym przy starcie systemu mógł wybrać Auroxa ???

Prosze pomóżcie. Będe wdzięczny.

http://linux-live-usb.org/download/Supe … 0.9588.iso

Nagraj to na płytce, wystartuj z tego i powinieneś sobie dać rade już :slight_smile:

Chociaż kilka słów co mam zrobić ??

Odpal płytke instalacyjną aurox’a i wybierz naprawa systemu i podczas niej zmień/lud dodaj w bootloaderze (lilo, grub) wpisy i ustaw który system (xp, aurox) ma się domyślnie odpalać.

W którym momencie mam zmienić te wpisy i gdzie. Co dokładnie mam wpisać.

maxpablo

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.