Wybór systemu operacyjnego

Witam,

Złożyłem sobie następujący komputer (mam nadzieje, że będzie na nim wszystko dobrze śmigać :slight_smile: )

[AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX TDW 89W

[PCIE] Karta Gigabyte 9800GT 1GB GV-N98TZL-1GH

[sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

[AMD][AM2] Płyta GigaByte GA-M57SLI-S4

Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Titanium EPP CL4 OCZ2T800C44GK

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W

I takie pytanie, słyszałem, że 64 bitowy Windows XP jest gorszy niżeli 32 bitowy, że nie działa na nim wiele programów, gier etc., czy to są jakieś bujdy czy tak rzeczywiście jest?

Pytam się bo wiem, że na moim dzisiejszym komputerze mając 4 GB pamięci na Win 32 bity widzi mi tylko około 3 GB pamięci.

Czy powinienem zainstalować Windows XP 32 bitowy czy też Windows XP 64 bitowy na tej maszynie? Czy powinienem instalować Service Packi??

Visty jakoś nie chcę się tykać bo złe opinie o niej tylko słychać… poza tym sama bierze ten 1 GB pamięci, a w gry które ja gram (mmorpg), przy walkach gdzie spotyka się 200+ graczy w jednym miejscu każde jedno Giga to cenna rzecz! :wink:

Pozdrawiam!

P.S oczywiście komputer jest przeznaczony do gier

XP 64-bitowy jest tylko po angielsku.Problemy są szczególnie ze sterownikami.Na takim sprzęcie instaluj Vistę 64-bitową,fakt zużywa więcej ramu ale jak wybierzesz XP 32-bitowy to jak napisałeś część ramu będzie niewykorzystana.Tych złych opinii o Viście to najwięcej piszą ludzie,którzy albo nigdy jej nie mieli,albo mają wiekowe komputery sprzed 5 lat.

No, ale wtedy muszę też kupić sobie Vistę…

A jak duża będzie różnica w performance pomiędzy XP 32 bit, a Vista 64 bit? No bo jak Vista zje RAM, którego nie dostane w XP to jaki jest sens :wink:

Jedynie co słyszałem to plus jest taki, że jest Directx 10.0 ?

Aha no i dalej ponawiam pytanie, czy powinienem instalować Service Packa?

Niedługo coraz więcej gier będzie wymagało Directx 10.1,niedługo ma być Directx11 wraz z premierą “Seven”,jeżeli chcesz pracować na starym systemie Twój wybór,szkoda sprzętu na taki system.A instalować SP jak najbardziej,poprawiają błędy czasem również dodają nowe funkcje.

No właśnie ma wyjść Windows Seven, no ale tracić pieniążki na Windows Viste, jak Windows Seven ma się pojawić lada moment?

Dziękuje bardzo za pomoc :slight_smile:

No nie takie lada moment bo dopiero na początku 2010 roku jest planowana jego premiera.

bierz jak najbardziej vistę. A sp warto instalować

bierz viste nie pozałujesz