Wybor systemu po uruchomieniu komputera

Miałem na C zainstalowanego Xp ale potrzebowalem jeszcze jednego xp na D z powodu ktorego nie bede opisywal bo nie ma to nic wspolnego z tematem. Jak wiadomo po uruchomieniu komputera w takim wypadku pojawial sie monit o wybor systemu… wiadomo o co chodzi. Po jakims czasie zrobilem format D ale z poziomu windowsa. Wszystko wydawalo sie ok ale zostal problem z wyborem systemu mianowice pojawia sie dalej monit o wybore systemu chociaż już mam tylko jeden system. Co mam zrobic zeby go usunac ???Aha i zmienil sie system plikow tej partycji D byl FAT32 a teraz jest NTFS. Prosze o pomoc :oops:

start|uruchom|(wpisujesz) msconfig| zakładka boot.ini i tam masz

Dziekuje ślicznie. Nie miałem pojęcia że to takie banalne :slight_smile: Pozdrawiam

Banalne banalne…

Witam,ja mam podobny problem.

Wczoraj chcielismy z kolega zainstalowac XP na jego dysku przenosmym,nie wiem dlaczego cos zostalo u mnie na komp.

ps. mam jedna partycje

w oryginale pracuje na Windows XP Media Center Edition a teraz przy uruchamianiu systemy mam do wyboru>

Jego XP profesioal i moj Media Center,

Nie chce za kazdym razem wybierac swojego,chcialbym zeby bylo jak wczesniej,automatycznie zalancza sie Media C.

w pliku boot.ini wykasowalem recznie linijke z systemem Windows XP profesional.

Moj boot.ini wyglada tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Windows XP Media Center Edition” /noexecute=optin /fastdetect

tak jak mowie,wczesniej byla jeszcze linijka od Windows XP Profesional,ale jej juz nie ma.

Sadzilem ze to zalatwi sprawe,ale…

teraz przy uruchamianiu komp znowu mam wybor tylko, ze zamiast Windows Xp Profesional(tak ja wczesniej) wyswietla sie << Windows(domyslny) >>

i znowu musze wybierac,bez sensu.

jak tego sie pozbyc calkowicie.

acha, i nie wiem dlaczego ale nazwa dysku jest na niebiesko i niektore foldery rowniez .

pomocy