Wybór systemu podczas startu kompa

Mam dysk podzielony na 2 partycje na C jestXP a na D zainstalowałem z ciekawosci Win7 po przetestowaniu usunałem go formatując partycje . i teraz podczas startu komputera trzeba wybrac win 7 lub earlier version windows w boot.ini nie ma żadnego wpisu od win7 prośiłbym bardzo co z tym można zrobic bo jest to denerwujące za każdym razem wybierac system którego fizycznie już nie ma

Polecam ten program,

za jego pomocą w bardzo prosty sposób można zarządzać wpisami dotyczącymi wyboru uruchamianego systemu.

Przepraszam że się wtrącę, mam podobny problem napisz langusta czy pomogło czy ten program tylko zmienia ustawienia pliku boot.ini,

Zbootuj płytkę z XP (tak jakbyś miał instalować Windows)>daj naprawa>pojawi sie konsola odzyskiwania>wtedy zaloguj sie do partycji z systemem XP>i wpisz fixboot i wciśnij ENTER potem fixmbr przy okazji i to samo ENTER

Easy BCD nie moge uruchomic wywalaaplikacja została niewłasciwie zainicjowana

to spróbuj tak jak ja napisałem :roll:

Dziękuję master_zonk6 pomogło.

wchodzisz na C >> edytujesz plik boot.ini >> zdejmujesz blokadę założoną przez Win7

następnie usuwasz plik bootmgr przy pomocy

:slight_smile:

W boot.ini XP nie zobaczysz za Chiny wpisu o 7, jako że jest to nowsza wersja systemu operacyjnego od XP.

a kto napisał że w pliku boot.ini znajduje się wpis win7?

:slight_smile: