Wybór systemu: Xp czy 7

(koszmos) #1

Witajcie, otóż ostatnio naszło mnie natchnienie na zmiany, ale czy słuszne ... pomóżcie

Moja Aktualna konfiguracja sprzętowa to:

2Gb ramu

AMD Athlon 64 X2 Dual 4200+ 2,19GHz

Dysk: 250gb

GeForce GTS 250 512MB

I teraz Pytanie, czy nie mówie jakościowo, konkretnie chodzi mi o płynność, aplikacje itd, bd mi służył Nadal XP czy pójść za duchem czasu i zmienić na 7 ( Windows 7 Home Premium albo Windows 7 Profesjonal [ze względu na tryb XP o ile jest przydatny])

(scripter1) #2

Z 2GB ram? Zapomnij, dla win7 4GB to minimum żeby można było mówić o płynności (w dla wersji 64 bit to nawet mało tych 4GB)...

(Szotek5) #3

Większej głupoty nie mogłeś wymyślić?

Na moim PC grałem w Crysis 2 na Win 7 x64 i działał płynnie, było jeszcze dużo wolnej pamięci RAM (pagefile wyłączony)

koszmos , jednak 2 GB ram to trochę mało. Jeśli używasz PC do gier to na razie zostań na XP

(Pecing) #4

Po prostu nie mogę tego czytać.Dzisiaj zainstalowałem W7 Ultimate 32-bit na 1-rdzeniowy Pentium4 HT 3Ghz , 3GB Ramu(z czego 1GB zbuforowane) i Geforce 6600GT 128MB na slocie AGP . System chodzi lepiej niz wszystkie wersje XP razem wziete do kupy , a mialem juz pare . Minimum to 2.4Ghz HT i 2GB Ram i jakas karta graficzna oczywiscie. Nikt mi nie mwówi że jest inaczej .

(Pharun) #5

Jeżeli jesteś studentem i np Twoja uczelnia to oferuje to weź sobie W7 w wersji 32 bit i na takim sprzęcie jaki masz to będzie jak znalazł.

(E4rd8hndlcwcsg20luq1) #6

Core Duo 2GHz + 2GB Ram i Windows 7 Ultimate bardzo płynnie chodzi.

(Qba Lukaszczyk) #7

Win7, albo coś innego np. *BSD, Linux, Unix, Minix, Hurd.

(Kwalimir) #8

Pewnie że tak, szczególnie jak się weżnie pod uwagę że wersja 32 bit pełnych 4GB nie obsłuży :lol:

koszmos , bierz spokojnie wersje 64 bit, mam niewiele lepszy sprzęt od Ciebie i bardzo ładnie to chodzi (na pewno nie mniej płynnie niż wcześniej XP)

(floyd) #9

Żeby dolać oliwy do ognia to dam, że dla celów testowych zainstalowałem W7 Ultimate 32-bit na komputerze z 500MB pamięci, kartą graficzną GeForce FX 5200 i chodzi nie gorzej niż XP. Oczywiście nie twierdzę, że to wystarcza dla gier czy zaawansowanych programów, ale te 2GB pewnie by wystarczyły. Oczywiście mowa jest o desktopie bo z przeciętnymi laptopami to rzeczywiście może być kiepsko, pod każdym względem.

(system) #10

Weź nie rób sobie jaj. 2 GB do zastosowań domowych wystarczy nawet do x64 systemu, choć 4 GB to przyjemniej brzmi :slight_smile: i samopoczucie lepsze :slight_smile:

(scripter1) #11

Może i są konfiguracje na których to chodzi płynnie z taką ilością pamięci ale przetoczyło mi się przez ręce kilka kompów/lapków z win7 64bit i 4GB ram i na żadnym nie dało się normalnie pracować mimo że kilka z nich było świeżo po instalacji lub świeżo po zakupie...

To nie żaden argument, oczywistym jest że zawsze świeży system chodzi znacznie szybciej niż niż ten na którym się już długo pracuje (i żadne oczyszczacze systemu nie przywrócą jego początkowej wydajności).

(Xparanienormalnyx) #12

WTF? Człowieku, oto moja specyfikacja:

Athlon II x2 245 @ 2.9GHz

Gigabyte GA-M68M-S2P

Goodram 2 GB 800MHz (jedna kość)

Gainward GeForce 9600GT 512 MB

Gry typu Crysis na ustawieniach medium, na rozdzielczości 1280x720 nie schodzą poniżej 20 FPS (tak, 20 FPS to minimum przy dużej akcji, na ogół około 30-35).

Normalne użytkowanie komputera, czyli oglądanie/przerabianie filmów, siedzenie na necie, obróbka grafiki w photoshopie idą na tym bardzo płynnie, i co bardzo ciekawe, nawet zauważalnie lepiej niż na XP Professional (legalnym!).

Więc jeszcze raz, WTF??? No chyba, żeś jest maniakiem FULL EJDŻ DI MAX DETAJLS I KOKSIMY KOZACZYMY NA JUTJUBIE JAK GIERAMY :lol:

PS: Specjalnie tak napisałem.

BTW. za pisanie takich głupot proponuję ci warna (zgłoszone).

A teraz przepraszam za "prywatę" i przechodzę do sedna.

@Autor tematu:

Masz dobrego w sumie kompa i możesz naprawdę śmiało przesiąść się na 7kę. RAM.u fakt wiele nie masz, ale i tak ci to nie zawadzi, możesz najwyżej dokupić 1GB jak chcesz, ale Win7 i tak zeżre może z 250-300MB więcej niż XP (zależy od włączonych usług) a to nie ma znaczenia przy zwykłym użytkowaniu kompa, przy grach też niewiele, bo nadrabiasz dobrą kartą graficzną.

A prawda jest taka, że póki sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz, bo ile ludzi tyle opinii :wink:

(pawcio1212) #13

ja mam 2,4ghz procek 1 rdzeniowy i kartę GF7600 oraz 2 gb ramu (system bierze koło 500mb ale to zależy ile inne programy biorą)

i co chodzi bardzo płynnie i nawet gry co na xp chodziły działają

(system) #14

Na większości komputerów 2 GB pamięci przy systemie win 7 x64 w zupełności wystarczy, na styk raczej, do pracy i internetu, do wielu gier również, choć może nie najnowszych. Problemy, o których piszesz, z pewnością nie dotyczyły za małej ilości pamięci RAM. Mnóstwo komputerów zacina się, lub wolno chodzi z powodu różnych, innych przyczyn :?

(Barteek 967) #15

Najlepiej będzie pobrać wersję testową Windows 7 Enterprise i samemu ocenić, który bardziej nam pasuje.

(scripter1) #16

Tak, wiem, na pewno można wykreślić z listy wirusy bo komutery które miałem w ręku zostały dokładnie przeskanowane.

A czy jest jakaś możliwość pobrać skądyś taką testówkę bez żadnej rejestracji (wiem że można łatwo zdobyć pirata ale pirata nie chcę)?

(Barteek 967) #17

Pobrać można tutaj, lecz trzeba się zarejestrować, no chyba że posiadamy konto. Wydaje mi się że warto poświęcić parę minut na rejestrację, gdyż otrzymujemy legalny system na okres 90 dni.

(Maciej Stepien) #18

Win 7 będzie ci spokojnie chodził, nie martw się o ram, jak uznasz, że masz za mało to dokupisz

(Red19boy10) #19

Posiadam Intel Celeron 2,8 GHz

2GB RAM oraz system operacyjny Win7 x64

Ja bym spróbował z tym win7 na Twoim miejscu.

(Crox) #20

Również posiadam Win 7 x64 (Ultimate) oraz 2GB RAMU DDR3 I najnowsze gry (Crysis 2, Wiedźmin 2 etc.) na średnich detalach chodzą dość płynnie :slight_smile: