Wybór tabletu graficznego

Mam pytanie jaki tablet polecacie mi na początek.Jaka wielkość z jakiej firmy itp. Myślałem o tablecie przynajmniej z wielkością kartki a4. Dobry to rozmiar czy zacząć od mniejszego proszę o opinie i pomoc??

http://allegro.pl/item1069043825_tablet … ml#gallery

Sam z niego korzystam. A dlaczego Wacom? bo nie wyobrażam sobie pracy z piórkiem, które ma w sobie baterię (ciężkie), a Wacom’oskie piórka jej nie mają.

Drugi powód to bardzo duża rozdzielczść tabletu.

Do tego tabletu dołaczany jest Adobe Photoshop Elements (ja dostałem 6 dziś może jest nowszy).

Cześć!

Nie mam porównania/doświadczenia w tym temacie, jednak jako użytkownik Wacom bamboo fun pen&touch, muszę powiedzieć że niczego mi w nim nie brakuje. Obsługa jest intuicyjna, rozmiar A6 w zupełności wystarcza, oprogramowanie zapewnia dobrą zabawę (photoshop elements 7, artrage 2, i mnóstwo innego). Na początek (dla mnie) jest OK-nic więcej nie potrzeba. Na youtube są filmiki z działania tego tabletu. Jak masz jakieś konkretne pytania-pytaj.

Pzdr.

Ja miałem Wacom Bamboo, ale był to wybrakowany model i musiałem go oddać. Ze zwrotem pieniędzy nie było problemu. Jeżeli jesteś rysownikiem to A4 jest odpowiedni. Co do piór Wacoma, a tylko z nimi miałem styczność, to są całkiem niezłe, lekkie, dobrze się trzyma w dłoni, natomiast podstawka pod pióro jest za lekka, brakuje jakiegoś obciążnika, chociaż zawsze można do środka coś wrzucić.

xxxkornelxxx , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

wiec co polecicie z dużym obszarem roboczym???