Wybór Technikum (informatyczne/mechatroniczne)


(WooQash) #1

Witam. Stoję przed wyborem szkoły, pierwszy był zamysł iść na t. informatyczne gdyż kręci mnie to wszystko, ogaraniam to i w ogóle. Lecz już kilka osób mi proponowało iść na kierunek mechatroniki. Po 1 nie wiem dokładnie co tam jest, a po 2 co ma to wspólnego z informatyką (dokładnie czego się powinienem tam nauczyć). Ogólnie się już interesowałem trochę tym tematem co tam się dzieje, lecz jakoś nie mam pewnej informacji. Miło by było gdyby ktoś mi wyjaśnił to i owo :slight_smile: Pozdrawiam.


(fialas1819) #2

o ile się nie mylę mechatronik to zabawa z robotami (programowanie ich do określonych ruchów/zadań). w elektroniku i mechaniku w bydzi są te kierunki. na yt.com zobacz coś w tym stylu: http://www.youtube.com/results?search_q ... +sumo&aq=f


(Wroblewp) #3

U mnie na Politechnice Warszawskiej jest kierunek Mechatronika. Sam studiuję na Elektroenergetyce, ale mniej więcej wiem czym się zajmuje Mechatronika. Między innymi programują i piszą sterowniki do różnego rodzaju sterowników silników elektrycznych, programują złożone przez siebie roboty. Po studiach mogą przykładowo zajmować się oprogramowaniem linii produkcji masowej jakiejś wytwórni np. oprogramowanie robotów składających samochody na linii produkcyjnej. To tak z grubsza, żebyś miał pojęcie o co w tym chodzi :slight_smile: Jest to programowanie w języku C o ile dobrze kojarzę.

Tutaj masz link do strony Wydziału: http://www.mchtr.pw.edu.pl/www-new/

Możesz tam poczytać czym dokładniej się zajmują. Nie wiem dokładnie na czym polega bycie "informatykiem", ale wydaje mi się, że jest ich już strasznie dużo i ciężko jest znaleźć jakąś dobrą pracę. Trzeba być naprawdę dobrym, żeby mieć szanse na lepszą robotę. Zresztą pojęcie informatyk jest zbyt ogólne... Można tak nazwać każdego kto robi coś przy komputerze. Ja jestem informatykiem, bo pisze na forum dobrychprogramów :stuck_out_tongue: http://pl.wikipedia.org/wiki/Informatyk


(Filolupus) #4

Polecam zerknięcie na serwisy z ogłoszeniami pracy. Wszędzie w dużej ilosci oferty dla programistów (C/C++, C#) i adminów. Ale fakt, że trzeba się znać żeby się wybić.

A z byciem "Informatykiem" to trochę jak z byciem "lekarzem" - różne specjalności są (programowanie, bazy danych, sieci itp.).