Wybór tunera tv

Szukam taniego tunera tv (analogowego).

Sprzęt, na którym pracuję to:

AMD Athlon 1800+

1.5 GHz

1 GB RAM’u

Zastanawiam się czy z takim sprzętem tuner będzie pracował przyzwoicie?

Opinie użytkowników tunera Leadtek WinFast TV2000 XP Expert BOX PCI są zadowalające dlatego chciałabym zapytać czy ktoś może powiedzieć coś na jego temat? Czy może zaproponujecie coś innego?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

przeczytaj posty: viewtopic.php?f=19&t=246441 i viewtopic.php?f=19&t=256158

porządny a za razem niedrogi tuner tv na pci.

Przeglądałam już te tematy, ale zastanawiam się czy do takiego sprzętu jakim dysponuje jest sens kupować tuner.

Czy będzie działał przyzwoicie?

Nigdy nie miałam do czynienia z tunerem tv, i nie znam się na tym.

w jakim sensie ?? komputer za słaby ?? nic z tych rzeczy, jeśli potrzebujesz odbiornika tv to tuner jest b. dobrym rozwiązaniem.

No cóż, karty telewizyjne są urządzeniami dość chimerycznymi, czasem przy ich instalacji (konfiguracji) trzeba spędzić trochę czasu. Sam mam kartę Winfast TV 2000 XP Expert, która z płytą Asusa P4P800, Intelem P4 2,4GHz, grafiką GF5600 i 1GB ramu - pod systemem Windows XPSP3 działa bardzo dobrze. Przed chwilą sprawdziłem użycie procesora przez aplikację WinFast PRV1 ok. – 5%, zaś użycie pamięci systemowej ok. - 9200KB (podczas oglądania TV). Wniosek z tego taki, że do oglądania TV nie jest potrzebny „mocny” komputer. Inaczej, zaś rzecz się ma przy nagrywaniu z tunera TV - im większa jest jakość i kompresja (w locie) nagrywanego materiału tym bardziej potrzebny jest „mocny” komputer. I tak na koniec – ja, też pewnie nigdy, bym nie miał do czynienia z tunerem TV, gdybym go nie kupił.

Pozdrowił.

A to mam jeszcze pytanie co do karty Winfast TV 2000 XP Expert.

Czy można tam ustawić format obrazu 16:9?

Bo czytałam, że przy niektórych tunerach można ustawić tylko format 4:3

można ustawić 16:9, ale obraz jest wtedy troche rozciągnięty - to chyba dlatego że większość telewizji nadaje w 4:3… Używam PVR2.

Mi oglądając na Athlonie 3500+ ustawionym na 2,75 zużywa 5-10% procka i ok 25MB pamięci przy Vista 32bit Business

JaSGuL A ile on kosztuje?

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

WinFast TV2000 XP Expert na komputroniku kosztuje 130zł.

Jak napisałem we wcześniejszym poście, ja przy swoim dość słabym już komputerze celowo używam starszej aplikacji WinFast PVR1. Pozwala ona swobodnie skalować okno wyświetlanego obrazu TV - nie pamiętam jak to jest w aplikacji PVR2 (chyba tak samo), którą miałem zainstalowaną przez jakiś czas, ale z powodu większych wymagań systemowych (patrz post @tymek_85), zrezygnowałem z niej. Aktualnie używam aplikację WinFast PVR1, z najnowszymi sterownikami, jakie są dedykowane tej karcie TV na stronie Leadteka.

Takie zestawienie progsa, ze sterownikami działa wyśmienicie.

@f-ruzia, cena karty jest mniej więcej taka jak piszesz, niewielkie różnice ceny są w zależności od sklepu, jednak pamiętaj o tym, że teraz przed świętami jest trochę drożej.

Pozdrowił

ja juz przyłącze sie do tego tematu. Również posuzkuję dobrego tunera ale czytajac ten topic chyba skusze się na tego leadteka :slight_smile: ale mam jeszcze takie pytanie. Mam dzwiękówke creative augidy i glosniki logitecha x-530 w karcie są 4 wejścia glosniki zajmują 3 wejsica czy jak bym podłączył ten kebelek audio od tunera do dzwiękówki to będa mi dzialąc wszystkie 6 głosników??

Sprawiłam sobie tuner Winfast TV 2000 XP Expert. Mam go od wczoraj i problem, który pojawia się co jakiś czas związany jest z obsługą pilota. Od czasu do czasu podczas oglądania programu naciśnięcie dowolnego klawisza na pilocie powoduje wyłączenie programu i koniec oglądania TV. Zastanawiam się czy mam coś źle ustawione i jak rozwiązać ten problem.