Wybór urządzenia wileofunkcyjnego

Serdecznie witam.

Mam prośbę do użytkowników o poradę w sprawie wyboru urządzenia wielofunkcyjnego. Powinno zawierać możliwość drukowania kolorowych zdjęć, kopiowania i skanowania. Urządzenie ma służyć do zastosowań domowych i powinno być ekonomiczne / chodzi o wydajność i niskie koszty wymiany kaset drukujących. Za wszelkie podpowiedzi z góry Dziękuję. :slight_smile:

Ja kiedyś kupiłem Canona Pixma MP140 (był w promocji za 69zł) ale okazało się że ma 2 wady:

  1. ciężko dostać do niego zamienniki i nie są one zbyt tanie;

  2. za każdym razem jak włączam urządzenie to zaczyna się czyszczenie głowić i marnowanie tuszu nawet jak tylko chcę coś zeskanować a potem przy drukowaniu też zaczyna od czyszczenia głowic, na dodatek jak w trakcie drukowania zabraknie kartek i nie zdążę dołożyć zanim drukarka się zatrzyma z info o braku kartek to po ich dołożeniu i wciśnięciu klawisza aby kontynuowała drukowanie to znów zaczyna od czyszczenia marnując tusz.

Czy ma ktoś inną propozycję? Koszt zakupu może być nieco większy 200-300 złotych.

Biorąc pod uwagę kwestie gwarancyjne zdecydowanie polecam Lexmarka. Jako jedyna firma oferuje gwarancje dłuższe niż 2 lata (podstawowe modele - 3 lata, zaawansowane - nawet 5 lat)

Ja bym się nie kierował tym na ile dają gwarancję bo nie spotkałem się z tym aby komuś drukarka jakiejkolwiek marki się zepsuła wcześniej niż po 5 latach, zwykle działają one bezawaryjnie nawet po kilkanaście lat.

Chyba że ktoś niewłaściwie użytkuje drukarkę i np. wsadza do niej jakieś byle jakie tusze (nie trzeba koniecznie używać oryginałów, wystarczą zamienniki dobrych producentów choć w gwarancji piszą że wolno używać tylko oryginałów aby nie stracić gwarancji) albo próbuje drukować na jakiś dziwnych, niewymiarowych, grubych lub sztywnych powierzchniach - wtedy faktycznie może zepsuć się szybciej ale i tak gwarancja tego nie obejmie.

Przede wszystkim bym radził kierować się cenami tuszy do danej drukarki i dostępnością zarówno oryginałów jak i dobrych zamienników.

A powyższe uwagi co do mojej drukarki to potraktuj raczej jako info czego się spodziewać po takich urządzeniach wielofunkcyjnych, najlepiej przed zakupem jakiegoś modelu popytać się ludzi na necie czy używając jej zauważyli jakieś mankamenty tego typu co ja zauważyłem w swojej.

Jeśli chodzi o bardzo tanią eksploatację to kupując urządzenie za 200- 300zł musisz liczyć się z zamiennikami. Zerknij np. na Brothera J315W http://www.ceneo.pl/8652742 . Ma spory wybór zamienników ale polecam wcześniej poszukać jakiejś przetestowanej firmy produkującej tusze zamienne i trzymać się jej http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ring=j315w