Wybór wersji Xbox 360

Witam

Mam zamiar kupić Xbox 360, zastanawiam sie nad wersją Elite lub Arcade

taki widzę różnice:

Elite

Dysk twardy 120 GB

Headset tak

Kabel sieciowy tak

Wygląd Matowy czarny

ok 1200 zł

Arcade

Dysk twardy nie

Headset nie

Kabel sieciowy nie

Wygląd Matowy biały

ok 700 zł

i moje pytania brzmią:

  1. (ELITE) co mi daje podłączenie do internetu oprócz grania online i ściągania dem ?

  2. (ARCADE) jak mogę do niego dokupić dysk i zamontować? czy dysk zewnętrzny HDD z zewnętrznym zasilaniem i portem USB da się podłączyć do Xboxa 360 ?

  3. o co chodzi z tą płyta JASPER ?

  4. jak można zrobić aby Xbox 360 czytał kopie oryginalnych wersji gier? czy dalej jest gwarancja?

  5. Czy można oglądać filmy na DVD lub w formacie avi? i czy to prawda ze rmvb tez ?

  6. Co to jest Headset?

Dziękuje za pomoc

1.z tego co pamiętam to do internetu trzeba się podłaczyć jak chcesz mieć gwarancje czy jakoś to tak leciało a oprócz tego to zbiera się tam jeszcze jakieś punkty które można wymieniać na pakiety dodatki itd.

  1. dysk zewnętrzny musi być od XBOX’A inaczej chyba nie będzie działać z tego co pamiętam próby uruchomienia dysku zewnętrznego się powiodły ale to już ingerencja w elektronikę konsoli(przez USB nie działa chyba ).A jak kupić? co to za pytanie wogole? w sklepie bądź na allegro :stuck_out_tongue:

  2. nie wiem …

  3. wgrywa się softa ( “iXtreme”)w miejsce oryginalnego ,a czy gwarancja zostanie to już zależy od tego co będzie wgrywał …

  4. avi tak, po wgraniu programu, a rmvb to nie wiem…

6.bosze… słuchawki z mikrofonem

P.S. jak masz kasiore to bierz ELITE a jak chcesz zaoszczedzić to ARCADE(rożni sie brakiem paru dodatków inny ma napęd (z tego co pamiętam to gorszy niż elite jak bedziesz przerabiał ja ) )proste …

Obecnie tylko te są produkowane.

Czego oczekujesz więcej? Ale można trafić na zwiastuny itp.

Oficjalnie jest to niemożliwe, domową robotą jakoś się da, nie powiem Ci jak dokładnie bo nie wiem. Jeżeli chodzi o dyski zewnętrzne - nie każdy obsłuży i do określonej liczby GB. Poza tym nie wiem czy jest wtedy funkcja zapisu danych z konsoli na taki zewnętrzny HDD.

Jest to najnowsza i najlepsza płyta główna do X360 z bardzo dobrym chłodzeniem. Nie kupuj innej.

Albo sam potrafisz, albo ktoś Ci to zrobi nie za darmo. Radzę uważać, napęd Lite On 2. generacji jest nieprzerabialny. Poza tym, trzeba znać uczciwych fachowców, by nie pokradli części i u nich naprawiać usterki. Przerobionych się nie wysyła do serwisu do Warszawy, chociaż słyszałem pogłoski, jakoby oni nawet nie zauważyli modyfikacji w pojedynczych przypadkach.

RMVB? Nie słyszałem o takiej możliwości. DVD video bez problemu, do AVI trzeba ściągnąć kodeki poprzez Xbox Live

A Headset to słuchawka z mikrofonem do chatu głosowego. Można się obejść, wygląda tandetnie, nie używam.

Dysk twardy w konsoli odgrywa kluczową rolę. Po zapisaniu na nim gry, informacje potrzebne do grania są odczytywane z niego. W wyniku klocek się ZNACZNIE mniej grzeje, nie niszczysz napędu i płytek. Wybór Elite vs. Arcade należy to Ciebie, jednak ja wziąłem Elita, przerobiłem i nie pożałowałem mamony. :slight_smile:

No i podałeś złą cenę, teraz czarnuszek kosztuje 1050zł.

cwaniak Dzięki :smiley:

  1. Czy można oglądać filmy na DVD lub w formacie avi? i czy to prawda ze rmvb tez ?

jeśli Arcade niema dysku? to na kartę pamięci wgrywam ten program czy jak?

jeśli ktoś jeszcze może się wypowiedzieć proszę o info

Cwaniak gada głupoty, sprawa ma się tak.

Próbujesz włączyć film w .avi . Konsola powiadamia, że nie ma kodeków, ale może je zdobyć jeżeli tylko jesteś podłączony na Xbox Live. Zapisuje je na dysku twardym, lub na karcie pamięci, która będzie konieczna w wersji Arcade bez dysku. Oczywiście da się to obejść :slight_smile: . Podłączanie się do neta z przeróbką jest dużym ryzykiem

no nie pamiętam już xboxa mialem rok temu :stuck_out_tongue: ale dobrze pamiętałem że trzeba było coś doinstalować :stuck_out_tongue:

bez obrazy cwaniaku, nie masz pojęcia co mówisz,

Owszem wgrywa się zmodyfikowany soft do napędu. I tylko tyle potrzeba do szczęścia by dostać bana i stracić gwarancję.

Garent-Lipe również dziękuje

Podałem cenę jaka jest w Media Markt

W takim razie mają na składzie jeszcze starą serię.

Czyli Arcade mogę też się łączyć z netem ?

na wiki wyczytałem ze niema kabla sieciowego, wiec myślałem ze niema portu

a da się zrobić jakiś backup softu? i czy zmiana softu jest równoznaczna z odczytywaniem kopi zapasowych? czy po tej zmianie napęd jest jakoś bardziej obciążony/wrażliwy?

Dzięki wszystkim co się wypowiadają

To mnie zaskoczyłeś, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

Wgrywasz iXtreame, napęd pracuje jak wcześniej, tylko, że z nową umiejętnością. O backupie nie słyszałem. Ludzie z tym nieprzerabialnym czytnikiem to nawet kupują stare konsole dla napędu.

tak backup oryginalnego softu zawsze powinien być zrobiony(też zależy kto ci będzie przerabiał dlatego warto się upomnieć zanim ci przerobią aby zrobili takowy backup)

a co do kabla to prawda nie dają go do zestawu z ARCADE tak jak headseta czy dysku co nie znaczy ze nie można się łączyć z internetem

Chciałbym także wspomnieć o wersji Premium… Jeżeli za bardzo nie masz pieniędzy to polecam ją… Ja mam i mi wystarcza. Na dysku zapisuje jedynie save’ y z gier no i jeszcze jakieś dema które już były… Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Xbox’ a kupowałem w maju…

Niestety tyle co wyczytałem tej wersji już nie produkują i w Media Markt też jej nie widziałem

dokładnie… właśnie sprawdziłem i już jej niestety nie produkują…

Nie zapominajcie, że odkąd Premium zostało wycofane, cena Elita spadła.

-co to iXtreme ?

-jak zrobić backup konsoli?

-jakie ma wyjścia (porty) wersja arcade? ma hdmi? i euro złącze lub czincz? USB ?

photography.d4 jesteś żywym przykładem tego, że można dostać od Googli bana :?

Chwila googlowania:

  1. iXtreme to jest flash napędu na którym chodzą “kopie zapasowe” gier.

  2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_360 - porównanie wersji konsoli, wszystko o danych technicznych.

oj zelek się czepiasz może nie wiedział gdzie się w tym google wpisuje żeby mu wyszukało albo nie wiedział jak to się pytania układa no nie wszyscy muszą wszystko wiedzieć :stuck_out_tongue:

a co do tematu to tak pomijając to ze pisałem już ze iXtreme to soft/flash napędu w paru wcześniejszych postach to odp na pytanie

-jak zrobić backup konsoli?

brzmi : lepiej sie za to nie bierz sam bo z tego co widzę to możesz mieć po napędzie ,oczywiście nie mi tu oceniać twoje zdolności manualne ale po postach można wiele wywnioskować oczywiście również nie stwierdzam tylko przypuszczam że chcesz sam wgrywać soft więc jeśli się nie mylę to lepiej oddaj to gdzieś gdzie takimi sprawami się zajmują .A jeśli chodzi o konkretna odp. to podłączasz napęd do komputera i za pomącą odpowiedniego programu zgrywasz oryginalny soft na dysk komputera.Na ostatnie pytanie to aż głupio odpowiadać poza tym Żelek ci co nieco podpowiedział więc wytęż swój umysł i odnajdź odpowiedź na upragnione pytanie :stuck_out_tongue: