Wybór Windowsa przy starcie systemu

mam na jednym dysku xp a na drugim millenium, jak ogę przy starcie systemu wybrać, którego chce aktualnie używać?

ps.potrzebne mi są 2 systemy, do innych programów millenium, a do innych xp

Wklej zawartość pliku boot.ini (na dysku z systemem > X:\boot.ini, X - dysk systemowy) :slight_smile:

tylko ze jak teraz koputer automatycznie przenosi mnie na windows millenium to na tym dysku co mam xp pokazuje mi tylko pliki autoexec…, auroexec…, command…, confing.bak, sonfig.syst, i netlog.txt i tylko te pliki pokazują się na tym dysku

Na której partycji masz zainstalowany XP ??

Jeśli na np. C masz XP zaś Me na D to spróbuj wybrać start => uruchom => wpisz polecenie c:\boot.ini i kliknij OK. Teraz powinien otworzyć się Notatnik z zawartością pliku boot.ini.

Jeśli wyżej wymiony trik nie uda się to może sprawdź start => uruchom => polecenie msconfig i klik na OK => zakładka BOOT.INI

ani jedno, ani drugie nie działa

:shock:

Czyli wniosek prosty.

On tego nie zrobi póki co.

Także post kosz.

Oki, wklej boot.ini z partycji z Me. Gdzieś ten plik musi być i trzeba go wyedytować :slight_smile:

Co pokazuje się, kiedy wchodzisz w msconfig na partycji z XP, tak jak napisał Adam?

ok ale krtóry windows mam najpierw zainstalować, i czy to jest jakaś różnica

odnośnie instalacji , jest róznica-miałem podobny problem

przy inst serwera i xp

spróbuj,ale najpierw milenium na jakiejś partycji,a następnie

xp na C

-w dalszej części powinieneś już sobie poradzić

Włoż plytke z windowsem XP, wlacz konsole odzyskiwania i wpisz fixmbr, moze pomoze :wink:

przypuscmy ze mam jeden dysk bez partycji 80GB i teraz niech mi ktos w punktach napisze co mam zrobić, żeby było plissssssssss

Paker jak chcesz pomocy na kanale prywatnym, to nie zawracaj głowy na forum. Oty --> kosmos