Wybór zasilacza

Witam, jestem nowy na forum.

Mam problem, otóż tak jak w temacie nadszedł czas na zmianę zasilacza. Mam 3 kandydatów:

  1. Corsair CMPSU-620HXEU

  2. CHIEFTEC CFT-650-14CS

  3. Corsair CMPSU-650HXEU

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze.

  1. Corsair CMPSU-650HXEU

Jakie masz podzespoły? Ile masz kasy?

Zastanów się nad tymi w linku. Mimo różnych, dziwnych opinii wynikających moim zdaniem z niewiedzy, są to bardzo dobry zasilacze. Może cena trochę zniechęca, ale wart jest swojej ceny. Cichy, wydajny, stabilny i ciężki. Waga mimo wszystko, świadczy o zasilaczu. Podobnie jak ze wzmacniaczami audio. Porządny wzmacniacz nie waży 2kg. http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,kat,4461/

Patrząc na ceneo to:

Corsair 620 poza morele.net kosztuje więcej niż Chieftec 750 (który jest identyczną konstrukcją jak Corsair 750 + odpinane kable) więc jeżeli miałbyś koło 400zł na tego Corsaira 620, to już lepiej dorzucić te 20zł i mieć mocniejszego Chiefteca (równie porządnie wykonanego).

Co do Corsair CMPSU-650HXEU to nie ma chyba wersji HX tylko TX (czyli bez odpinanych kabli) i kosztuje 370zł, a ten CHIEFTEC CFT-650-14CS koło 350zł.

Ale przede wszystkim zastanowiłbym się czy będzie potrzebny tak mocny zasilacz, jeżeli tak i masz koło 400zł to dorzuciłbym do wspomnianego Chiefteca 750W.

Co będzie zasilać ten zasilacz i w jakiej obudowie? Jaki budżet?

Mi się zdaje, że do jego kompa wystarczył by zasilacz OCZ 500/Corsair 450 :stuck_out_tongue:

Podpisze się za Adalbert. Najlepsze jednak są Seasonic`ik.

Dzięki za dotychczasowe porady.

Co do konfiguracji sprzętu to sprawa wygląda tak, że mam zamiar zmienić płytę główną, grafikę i trzeba od czegoś wyjść. Padło na zasilacz, bo przypuszczam że moja 4-setka będzie miała problemy. Budżet nie jest za duży, ale chcę powymieniać podzespoły stopniowo. Najlepszym rozwiązaniem byłby najlepszy sprzęt małym kosztem :smiley: . Powiedzmy, że na zasilacz przeznaczę max 400zł.

Mi się zdaje, że do jego kompa wystarczył by zasilacz OCZ 500/Corsair 450 :P

Najprawdopodobniej masz racje, ale jak już kupuje zasilacz to chciałbym żeby starczył na te kilka lat.

Ile ciągnie kręcony zestaw 4rdzeniowego procesora z silną jednoprocesorową kartą graficzną? 400W pod obciążeniem to będzie trochę na wyrost. Jaki mam zasilacz w 8letnim komputerze? 350W ale niestety Feel… Aby zasilacz był na długi czas (oczywiście jeżeli nie przewidujemy dwuprocesorowych kart graficznych albo CF/SLI) to rzecz jest więc nie w mocy tego zasilacza, ale w jego jakości. Dlatego na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się czy potrzebny tak mocny zasilacz (w sumie tylko w przypadku rozbudowy grafiki) i nie wydawał kasy w coś, czego i tak nie wykorzystasz. No chyba że chcesz mieć nowe karty dwuprocesorowe to wtedy ok, moc się przyda, ale prawdopodobnie Corsair 450 będzie Ci służył na lata (bo mimo większego zapotrzebowania na energię przez coraz wydajniejsze podzespoły, zmniejsza się ono za pomocą niższego procesu technologicznego i udoskonaleniom techniki).

Jednak mimo wszystko chciałbym zostawić pewien zapas mocy, bo jeżeli kasa pozwoli to chciałbym kupić jakąś lepszą grafikę. Co myślicie o Corsair CMPSU-520HXEU?

Super, tyle że drogi, dokładając jakieś 20-30zł masz Chiefteca 750W, więc jak masz kasę to lepiej w to celuj. Ale planujesz mieć w przyszłości 2 karty graficzne?

ja bym wybrał tego Corsair CMPSU-650HXEU

Ja bym Chiefteca 750W na jego mjsc, ale po co wkładać tyle kasy zamiast kupić Corsaira 450 lub OCZ 500 :x

Nawet jeśli byś wstawił GTX’a 295 i podkręconego quada to ciągle VX450 specjalnie by się nie pocił, to że są na rynku zasilacze o mocy powyżej 750Wattów wcale nie oznacza że mają rację bytu.

Co do ogłaszania przewagi seasonica nad corsairem czy chieftecami cft to wynika to właśnie z niewiedzy na temat kto produkuje co… te zasilacze to ścisła czołówka, jedyne które się wyróżniają to zasilacze z certyfikatami 80 gold i 80 silver (zwykle zupełnie nieopłacalne i niedostępne, przynajmniej na naszym rynku).

Ostateczny wybór, mam 2 kandydatów:

  1. Corsair CMPSU-520HXEU (5 lat gwarancji)

  2. CHIEFTEC CFT-650-14C (większa moc, cichszy, tylko 2 lata gwarancji)

Cena jest zbliżona, obydwa maja modularne okablowanie. Proszę o pomoc w wyborze.

A jaka konkretnie jest ta cena? No i co będzie zasilane tym zasilaczem? Inaczej ciężko będzie pomóc…

Lepszym wyborem będzie kupienie Corsair CMPSU-450VXEU i resztę kasy sobie zaoszczędzić, a za jakiś czas wymienić grafikę lub procka, chyba że już masz coś dobrego. :stuck_out_tongue: