Wybór zestawu głośnikowego do 350 zł

nie wiem czy wybrać 5.1 czy 2.1. Zastanawiam się nad 5.1 ale słyszałem że wszystkie głośniki grają tylko przy filmie DVD i nie wiem czy pójdą na mojej dźwiękówce ( zintegrowana z płyty MSI P35 Neo - F ). głośniki głównie potrzebuję do muzyki filmów i telewizji. co byście mi radzili?

Zmieniaj karte muzyczną, np. na Creative SB Audigy Se za ok. 50-70zł. Potem będziesz mógł myśleć o dobrym dźwięku na głośnikach 5.1.

Co do grania wszystkich głośników, to w oprogramowaniu karty jest coś takiego jak CMSS 3D, który potrafi z dźwięku stereo stworzyć 5.1.

właśnie planowałem kupić głośniki i do tego tę właśnie kartę.

Polecam głośniki Genius SW-HF5.1 5005 i do tego kartę muzyczną Creative SB Audigy SE, na pewno będziesz zadowolony z tego zestawu.

ja polecam taki zestaw:

Audigy (około 80 zł)

noi jakis zestaw 5.1 lub 7.1. nie prawda ze graja tylko przy filmach… i bedziesz miał swiety dzwięk:) ja mam Sound Blastera i Creative T6100:) i grają swietnie:D uczywiscie po dobrym ustawieniem EQ:)

Ja także mam Creative T6100 + Creative SB Audigy SE i nie narzekam, chociaż… przy wyższej głośności jakość dźwięku znacznie spada. Ale tak do 40% max. głośności jest w pełni ok.

mam pytanie w temacie… kupuje sobie głośniki Genius SW-HF 5.1 5000 a mam karte dźwiękową ziintegrowaną na płycie gigabyte ma770-ds3 to czy lepiej dokupic karte dzwiekowa czy ta ziintegrowana bedzie dobra???

do muzyki to.2.1 .filmy gry 5.1 genius 5000,modecom 5030,- tańszy to logitech x 540

no i jak nie jesteś audiofilem karta audigy live 24, nie ma co przepłacać audigy se to, to samo co live 24 na allegro za 35zl znajdziesz .

sam miałem ten dylemat ostatnio trochę forów przejrzałem :smiley:

zdecydowałem się na logitech x540 i sb audigy

Co do przerobienia dźwięku stereo na 5.1, to często w programach (Winamp, XMPlay z wtyczką) można zrobić to w samym programie klikając w odpowiednią opcję, podobnie powinno być z divixami i innymi rzeczami.

tezarrus , wybrałbym chyba ten sam zestaw, ale zastanowił się czy potrzebna mi osobna karta muzyczna (po wcześniejszym sprawdzeniu jakości tego co jest na płycie głównej).