Wybór zewnętrznego dysku 1TB

Witam,

zastanawiam się nad zakupem zewnętrznego dysku o pojemności 1TB z USB 2.0+eSATA i zwróciłem uwagę na dwa modele:

  1. VERBATIM 1TB Combo eSATA USB 3,5cala

  2. TRANSCEND StoreJet 35 Ultra 1TB 32MB eSATA USB 3,5cala

O ile firma Verbatim jest mi znana, to o TRANSCEND nie wiem nic. Może ktoś mi coś podpowie? Cena obu jest zbliżona, ale wentylator w obudowie wydaje się ciekawym i rozsądnym rozwiązaniem. Nie wiem natomiast jak jest z softem, bo np. w przypadku niektórych zewnętrznych dysków Western Digital utworzona była partycja z softem firmowym, której nie można było usunąć. Prawdę mówiąc przy pojemności 1TB nie ma to większego znaczenia, ale nie lubię sytuacji gdy producent sprzętu zmusza mnie do czegoś czego nie chcę.

Też miałem ten sam dylemat. Zrezygnowałem z Verbatima dlatego, że w przypadku problemów trzeba odesłać dysk na własny koszt do serwisu do Niemiec. Osobiście kupiłem WD, a partycję z ich oprogramowaniem w końcu usunąłem. Ciężko, ale da się zrobić.

Zamierzam dokonać zakupu w Agito, bo mam zaufanie do tego sklepu i kupiłem już u nich mnóstwo różnych rzeczy. W obu przypadkach oferują swoją gwarancję na 24 miesiące. Zastanawiam się tylko jaka jest różnica w jakości produktów obu firm.