Wybór zewnętrznego dysku twardego


(Devv93) #1

Planuje kupić zewnętrzny dysk, w miarę dobry do 200zł. Znalazłem taki:

http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-hitac ... 63640.html

i zastanawiam się czy jest on dobry jak na swoją cenę. Nie wiem jak on się będzie sprawował, bo nigdzie nie mogę znaleźć opinii o nim.


(alojzysliwa) #2

.


(Wolfgar) #3

Zobacz on ma wyjście na zasilacz. Nie jest to najlepsze rozwiązanie do zewnętrznego dysku. No chyba, że będzie głównie leżał na biurku. Poszukaj coś zasilanego przez USB. Np dyski Adata (te czerwone i żółte) czy też innych producentów ale działających już z USB 3.0 :slight_smile: (to tak przyszłościowo) Prawdopodobnie będziesz musiał trochę dopłacić ale myślę, że warto.

A nie przekraczając twojego budżetu to polecam

http://allegro.pl/seagate-expansion-500gb-usb-2-5-nowy-gwar-wroclaw-i1531897269.html

Ładny design, bez oddzielnego zasilacza, znany producent dysków.


(Devv93) #4

Na innej aukcji znalazłem, że ten dysk działa na 1 USB i jest zasilanie USB, ale zastanawiam się w takim razie po co jest port na zasilacz.

http://allegro.pl/hitachi-x500-500-gb-2 ... 26000.html


(Wolfgar) #5

:shock: Zaiste, jest to dobre pytanie. Jak możesz to zadzwoń i się upewnij bo jak to ktoś napisał na forum "papier wszystko przyjmie". Jeżeli jest faktycznie zasilany z portu USB to można go wziąć ale wtedy by przydała by się jakaś zaślepka na tą dziurę. U mnie to zaraz jakaś śrubka by tam wpadła.


(SilberPunkt) #6

Co kraj to obyczaj - kogo zapytasz to poleci Ci co innego. W tej cenie nie ma co wybrzydzać. Ja polecam np. to: http://www.vobis.pl/oferta/peryferia/pa ... 500gb.aspx

Czemu? Bo to normalny sklep i możesz zamówić z odbiorem w dowolnym salonie a zapłacić przy odbiorze - jak masz blisko jakiś Vobis to w prosty sposób unikniesz kosztów przesyłki. Z ewentualną reklamacją dysku też jest zdecydowanie prościej.

A nawiązując do tego Hitachi z gniazdem zasilania: zdarzają się sytuacje w których dysk nie chce ruszyć na jednym USB bo ma za niski prąd zasilania - wtedy w przypadku Hitachi możesz zaopatrzyć się w zewnętrzny zasilacz.

:roll: