Wybrać kartę sieciową czy kabel LAN?

Elko :wink: Posiadam LiveBox 2.0 oraz dwa komputery. Jeden oczywiście jest podłączony bezpośrednio kablem do LB, lecz myślę czym podłączyć drugi? Jest on jakieś 6 metrów w linii prostej (przez ścianę i łóżko) od LiveBoxa, lecz dotychczasowe Wi-Fi oraz karty sieciowe wyciągały ok. 70-75% sygnału. Tak więc, myślę czy nie lepiej jest w takiej sytuacji podłączyć się przez kabel (aż 20 metrów, bo będzie on szedł przy ścianach pokojów by go nie było widać). Co da mi lepszą prędkość?

Zwykle kabel lepszy i mniejszy lag w WoT :smiley:

Sam męczę się na WiFi bo mi się wiercić nie chce :roll:

Potwierdzi ktoś jeszcze tezę, że dla mnie kabel będzie lepszy?

Jeśli masz marną przepustowość po stronie providera nie odczujesz różnicy. Co do lagów to jak nie masz wszystkich kanałów zapchanych to nie ich nie będzie. Kabel jest tańszy, za 20zł sieciówki nie kupisz, chyba że jakąś tanią chińszczyznę.

Kabale będzie lepszym rozwiązaniem, bo nie tylko przepustowość ma tu znaczenie. Sygnał radiowy jest podatny na przeszkody, każda przeszkoda go tłumi, każde inne urządzenie, działające na cześtotliwości 2,4GHz (mikrofalówki itp.) będą zakłócały sygnał, w sieciach bezprzewodowych występuje też problem ukrytego hosta, u Ciebie akurat nie powinno tak być, ale kiedyś może się zdarzyć. Kabel jednym słowem jest pewniejszy.