Wybrać wersje 32bitowa czy 64bitowa?

Witam.

Posiadam w laptopie procesor AMD Turion 64 Mobile Technology. Którą wersje Windowsa Visty wybrać? Czy jeśli zainstaluje 32bitowa to pójdzie mimo że to procesor 64bitowy? W WinXp instalowałem dodatkowo stereowniki do tego procesora czy w Viście będą już nowe sterowniki do tego przecież dość nowego procesora, jak myślicie?

Oczywiście

Moim zdaniem powinieneś skoncentrować uwagę na wersji 32-bitowej. Mniej kłopotliwa

ruba na 64 bitowej na pewno będzie szybciej działać, lecz nie jest jeszcze tak wspierana jak 32. Więc narazie zaopatrz się w 32. :wink:

Dzieki za pomoc! Wiec instaluje 32 :slight_smile:

Spójrz na moją konfigurację. Visty ci nie polecam ani 32bit ani 64. Procek je obsłuży ale wydajność szkoda gadać. tylko xp lub linuks.

No coż, przynajmniej spróbuje bo jenak troche się nasze konfiguracje różnią: AMD Turion64 MK- 38 , RAM 1GB, GeForce Go 6100 256MB, HDD 120 GB. Ale mówisz że w Viscie są dobre sterowniki do tego procka? Bo może jednak są złe i dlatego jest taka słaba wydajność, ja na plytce mam hotfix może on coś zaradzi. Ty nie masz czegoś takiego?

Ja również nie radził bym Ci instalować Visty na tym lapku. Wydajność jest kiepska. Widziałem jak działa ona na znacznie lepszym sprzęcie i dałem sobie spokój.