Wybrać wersje 32bitowa czy 64bitowa?


(Glubisz) #1

Witam.

Posiadam w laptopie procesor AMD Turion 64 Mobile Technology. Którą wersje Windowsa Visty wybrać? Czy jeśli zainstaluje 32bitowa to pójdzie mimo że to procesor 64bitowy? W WinXp instalowałem dodatkowo stereowniki do tego procesora czy w Viście będą już nowe sterowniki do tego przecież dość nowego procesora, jak myślicie?


(MarS) #2

Oczywiście

Moim zdaniem powinieneś skoncentrować uwagę na wersji 32-bitowej. Mniej kłopotliwa


(Krzychuu) #3

ruba na 64 bitowej na pewno będzie szybciej działać, lecz nie jest jeszcze tak wspierana jak 32. Więc narazie zaopatrz się w 32. :wink:


(Glubisz) #4

Dzieki za pomoc! Wiec instaluje 32 :slight_smile:


(Pbk24) #5

Spójrz na moją konfigurację. Visty ci nie polecam ani 32bit ani 64. Procek je obsłuży ale wydajność szkoda gadać. tylko xp lub linuks.


(Glubisz) #6

No coż, przynajmniej spróbuje bo jenak troche się nasze konfiguracje różnią: AMD Turion64 MK- 38 , RAM 1GB, GeForce Go 6100 256MB, HDD 120 GB. Ale mówisz że w Viscie są dobre sterowniki do tego procka? Bo może jednak są złe i dlatego jest taka słaba wydajność, ja na plytce mam hotfix może on coś zaradzi. Ty nie masz czegoś takiego?


(Grzech U007) #7

Ja również nie radził bym Ci instalować Visty na tym lapku. Wydajność jest kiepska. Widziałem jak działa ona na znacznie lepszym sprzęcie i dałem sobie spokój.