Wybrane strony nie działają


(Panzamkniety) #1

Witam! Otóż problem wydaje się być bardziej złożony, dlatego też postanowiłem tutaj napisać. Chodzi mianowicie o łączenie się ze stronami http://glowanet.pl oraz http://bada-world.pl . Początkowo myślałem, że to wina routera więc zakupiłem drugi - nic nie pomogło. Kilka razy format, również nic. Zmieniłem DNS-y na OpenDNS - nic. Zadzwoniłem do providera (euro-net) oraz hostingu, u nich wszystko jest ok. Podłączałem internet bezpośrednio kablem, również nic... Wszystko stało się nagle, po prostu z chwili na chwile przestały działać. Może nie do końca bo raz na 40-50 sekund było 5 sekund w których można było włączyć strony i wskoczyć na jakąś podstronę, na więcej "manewrów" nie mogłem sobie pozwolić bo ponownie strona się nie ładowała. Łączyłem się z routerem sąsiada i to samo... wpisywałem tracert bada-world.pl i wszystko było w porządku! Ciekawostką jest, że przez bramkę proxy wszystko śmiga wyśmienicie! Postanowiłem, że tymczasowo zamienię się z matulą na laptopy i w międzyczasie zakupię sobie nowy. W porządku, wszystko śmiga jak ta lala na tym samym internecie aż do dziś... O godzinie 12 śmigałem po forum jak też panelu na glowanet. Odszedłem od komputera i wróciłem o 15, glowanet już CAŁKOWICIE nie działała, ale bada-world tak więc problem zignorowałem. Ponownie wyszedłem i tym razem wróciłem później, około 20. Jakie było moje zdziwienie gdy znów forum przestało działać, nawet już raz na te 50 sekund nie da się wejść na forum, całkowita klapa... w cmd wpisałem ping oraz tracert i oto co wyskoczyło:

Co ciekawe łącząc się z routerem sąsiada mogę surfować po w/w stronach bez bramek proxy i problemów, ale to nie rozwiązuje problemu.

Drodzy użytkownicy, o co tutaj może chodzić?

Liczę, że mi pomożecie bo z tego co widzę jedynie przeprowadzka pomoże.

Pozdrawiam!


(scripter1) #2

Możliwe że twój IP został zbanowany na serwerze i połączenie z niego jest odrzucane.

Przy korzystaniu z bramek proxy łatwo trafić na taką która była już kiedyś użyta przez kogoś kto się czymś naraził adminowi i ten zbanował jej IP.


(Panzamkniety) #3

No tak, ale właściciel glowanet.pl to nie obcy, a znajomy :slight_smile:


(scripter1) #4

Właściciel tego serwisu czy administrator serwera na którym on siedzi?

Bo jeśli to jest ta blokada o której myślę to jest ona nałożona już na poziomie samego serwera.


(Panzamkniety) #5

Dla jasności

Właściciel GlowaNET - Adam Głowiński, mój znajomy.

Właściciel bada-WORLD.pl - Ja.


(scripter1) #6

Możliwe ale to właściciel domeny to nie to samo co właściciel/administrator serwera.

Z tego co udało mi się sprawdzić to obie domeny6 zostały zarejestrowane przez OVH.org ale serwer należy do innej firmy (DevonStudio Sp. z o.o.) i jest na nim (pod tym samym IP) składowanych o wiele więcej serwisów.

Skontaktuj się z administratorem serwera.