Wycena komputera

Witam dziś chciałem wycenić swojego kompa sprawdziłem ceny na allegro, i zrobiłem zestawienie w excelu, i co myślicie dało by go się nawet za więcej kasy sprzedać?

clipboard02tb1.gif

I tak juz podales ceny maxymalne lub nowych czesci nic wiecej z tego niewycisniesz

Odlicz zasilacz bo tego to raczej nikt niekupi.

Te ceny z allegro brałem.

Ale nowych czesci a ty sprzedajesz UZYWANE maz przyklad

pamiec allegro 129zl

http://www.allegro.pl/item192223084_pam … _w_wa.html

twoja ta sama cena :o

nigdy wzyciu tyle niewezmisz

nie, jeżeli sprawdzałeś ceny podobnych podzespołów na allegro.pl to tyle możesz się spodziewać - za więcej sprzedałbyś tylko naiwnemu frajerowi…

przesadziłeś trochę z wyceną codegena jego w ogóle nie sprzedasz tak samo z myszką, obudową, klawiaturą chyba ,że są to rzeczy klasowe w co wątpię :-), z monitorem też przesadziłeś, dvd rv również :slight_smile: w ogóle ty chyba spisałeś ceny podzespołów nowych, nie używanych, twoje podzespoły musisz przecenić ze względu że sprzęt był używany… a zatem szukać takich sprzedawców którzy oferują sprzęt twojej klasy (używane!!).

No chyba że płyta główna 70 zł, na allegro a procek 80.

Myszka o taka:

http://www.exbit.pl/index.php?nav=2&tid=644

No może przesadziłem, ale za 1000 zł, by się go sprzedało?

Używanej myszki raczej nie sprzedasz, tak samo z drukarką.

Procesor - zapewne kupiłeś BOX-owy a sprzedajesz OEM-owy, albo z zakurzonym wiatraczkiem. Pewnie 100 zł za niego wyciągniesz.

Jeżeli sprzedajesz go w całości to wyciągniesz za niego max 1000 zł, a na giełdzie nie wiem czy ci za 500 wezmą bo to zdziercy.

No tak, przesadziłem, no to procek boxowy. Jeszcze na gwarancji jest wszytko 1,6 roku.

Myszka Genius Netscroll+ Superior ;] gwarancja

A te dvd-rv to: nec 3551a

I tak ja mówię wszytko w kompie w środku na gwarancji. Prócz zasilacz :smiley:

co nie zmienia faktu iż sprzęt nie jest fabrycznie nowy (przez co stracił na wartości) jak chcesz go sprzedać to na części, ładnie opisz zrób zdjęcia i sprzedasz ale na pewno nie wszystko :slight_smile: chyba ze po symbolicznej 1zł za myszkę czy klawiaturę :slight_smile: