Wycena komputera

(Gaara23) #1

Prosił bym was o wycenę mojego złomka. :slight_smile: Nadszedł czas go sprzedać i kupić coś lepszego. :wink:

Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.101209-1647)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD

System Model: MS-7312

BIOS: )Phoenix - Award WorkstationBIOS v6.00PG

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.3GHz

Memory: 2046MB RAM

Page File: 536MB used, 3402MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 9.0c

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 6200 512mb

ps. Za ile mógłbym dostać porządny komputer?? (tak żeby fifa 12 chodziła :wink:)

(system) #2

Jak "złomek" to na złom albo do utylizacji. Komu chcesz go sprzedać? :wink: A poważniej, to rozbierz go na części i sprzedaj w częściach. Więcej uzyskasz. Wycenić części możesz zaglądając i porównując na allegro. Pytania o wycenę są bez sensu. Każdy będzie ci pisał co innego i przeważnie zaniżał cenę. Myślisz, że ludzie znają się dobrze na wycenie? Popisują się, jak to mało można uzyskać za dany komputer i jaki to złom. Najlepiej liczyć na siebie :slight_smile:

(Gaara23) #3

Jeszcze kupca nie mam. A chcę go sprzedać bo każdy grosz do nowego komputera się przyda.

(system) #4

Wystaw na Allegro - koniecznie jako oddzielne części.

Rynek sam najlepiej wyceni.

(system) #5

Jak liczysz każdy grosz, to wyjmij z komputera kartę graficzną, płytę główną, z procesorem i pamięcią oraz zasilacz. Wystaw te części oddzielnie na allegro. Kup nową płytę, procesor, pamięć i zasilacz. Zostaw sobie obudowę, dysk, jeśli nie jest za mały, zostaw napędy, które z czasem powoli wymienisz. Taka operacja wyniesie cię najtaniej. Złożysz dobry komputer za ok 1500 zł minus sprzedane części, więc przy korzystnym układzie będziesz miał dobry sprzęt za ok. mniej więcej 1000 zł. Normalnie musiałbyś wydać od 2000 wzwyż minus nie więcej, jak 500 - 400 zł za stary komputer = co najmniej 1500 - 1600 zł za nowy sprzęt. Jeśli rozbieranie komputera jest dla ciebie za trudne, to daję max 500 zł, lub nieco mniej za twój stary komputer, kompletny i sprawny komputer.

(Gaara23) #6

Dobra dzięki za rady. :smiley:

Żeby nie zakładać kolejnego tematu poproszę was w tym żebyście mi podpowiedzieli jaki komputer kupić. (jakie podzespoły) Mogę wydać ok. 1700 zł.

ps. nie wiem czy kupić stacjonarny czy laptopa.

(sla17) #7

Zależy do czego komputer wykorzystujesz. Blaszak to większe możliwości rozbudowania, często też więcej mocy, złączy, można pograć (oczywiście w zależności od komputera :D) :wink: Mi się lepiej komputer obsługuje, mam klawiaturkę, którą mogę sobie dowolnie położyć, myszkę a nie gładzik, duży monitor. Niby można podłączyć to wszystko do laptopa, ale chyba go nie po to się kupuje, żeby mu wpiąć kupę kabli itp. :wink:

(system) #8

Jak będziesz siedział z komputerem w domu to tylko stacjonarny. Jeśli planujesz jeździć z nim to wiadomo, laptop. Takie są ogólne kryteria. Bo porównywać laptopa ze stacjonarnym jeśli chodzi o wydajność i funkcjonalność i pracę w domu, nawet nie warto. Stacjonarny ma o wiele więcej mocy i wydajności za tę samą cenę, ma duże możliwości rozbudowy. Laptop to tylko mobilność, możliwości biegania i jeżdżenia z nim, nic ponadto. A jak chcesz na laptopie grać to musisz wydać o wiele więcej kasy, niż na stacjonarny

(Gaara23) #9

A więc stacjonarny. :smiley: Teraz pomóżcie mi go skonfigurować w cenie do 1700 zł. (jaką kartę, procesor itp. :D)

(sla17) #10

Procesor: AMD Athlon II X3 455 /3.3GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 289 zł

Płyta główna: Asus M5A78L/USB3 /AMD760G, AM3+/ 295 zł

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 120 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 220 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) 139 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W 220 zł

Nic ciekawszego nie widzę osobiście, za całość wychodzi 1283zł, więc lekko ponad 500 zł zostaje na kartę. Chyba, że coś na i5 z samym RAMem, zasilaczem i ew. dyskiem, a na kartę graficzną byś dozbierał :wink: