Wycena Sprzetu

Witam.

Chciałbym Was poprosić o wycenę tych dwóch moich komputerów.

Zawartość Pierwszego:

Płyta główna - MSI MS-7173 (RC410M)

5d7a_1.JPG

Procesor - Intel Pentium 4 (2x 3.06 GHz)

Karta graficzna - Asus EN 7900 GS TOP

9451ad8d42d9eb4d3ea3f0cc108676ad.jpg

d545a835269b4503c4b05c96aa2f5b30.jpg

Zasilacz - PROCOMP Model : ATX KY-400W

Pamięć - 2gb DDR2

Dysk - Western Digital WD3200JB 320 GB

Napędy -

  • 1x Dyskietki 1.44

  • 1x Kieszeń na dysk twardy

  • 1x napęd DVD LG Model : GSA-H50L SuperMulti z technologią LightScribe

  • 1x napęd DVD LG

Monitor - ViewSonic VA712b 17cali

Obudowa - Panel przedni : wejście mic i aux, 2 wejścia USB i jedno wejście 1394. 4 wejścia na napędy i dwa wejścia na dyskietki.

Komputer - Windows Vista Capable “Kompatybilny z Windows Vista”

Klawiatury i myszki do wyboru.

Zawartość Drugiego:

Płyta główna - Gigabyte GA-8I915ME

768.jpg

Procesor - Intel® Celeron® D 2.93 GHz

Karta graficzna - Radeon X700 Series 256 MB DDR2

Zasilacz - CODEGEN Model: 300x 350W

Pamięć - 2gb DDR2

Dysk - Western Digital WD3200JB 320 GB

Napędy -

  • 1x Dyskietki 1.44

  • 1x napęd DVD Philips Compact Ultra Speed SolidBurn

Monitor - ViewSonic VA712b 17cali

Obudowa - Panel przedni : wejście mic i aux, 2 wejścia USB. 4 wejścia na napędy i jedno na dyskietki.

Klawiatury i myszki do wyboru.

W cenę każdego ze sprzętu proszę doliczyć:

Zestaw Dzwiękowy Airis w którego skład wchodzi 5 małych głośników + jeden duży głośnik + subwoofer

Oraz Tablet Pentagram O’Pen XL

Prosiłbym o podanie cen każdego zestawu z dołączonymi dodatkami już do cen końcowych.

Dzięki z góry i czekam na wasze zdania.

W dniu 06.07.2008 , o godzinie 15:40 został dopisany post przez nickqq

bump

ty je z jakiegoś TESCO kupowałeś?

boże co za beznadziejne konfiguracje…

ja bym żadnego z nich nie kupił … a przynajmniej za żadnego nie dal bym więcej niż 600zl

policzyłem bez tego dzwięku , bo nie wiem co to za sprzęt

jeżeli ty myślisz ze taki zestaw sprzedają w testo to ja nie wiem gdzie ty żyjesz? :slight_smile:

Proszę o kreatywne opinie. Jeżeli ktoś ma zamiar krytykować to niech lepiej sobie odpuści.

Te zestawy spokojnie warte są ponad 600 zł każdy. Ale jeśli chcesz obliczyć dokładniej to szukaj po ile na allegro.p l ludzie sprzedają poszczególne części. :wink:

mógłbym prosić o wypowiedzenie się osoby znającej się na temacie i która potrafi coś doradzić odnośnie ceny? :slight_smile:

600-700 zeta za pierwszy, karta grafiki dobra, ale reszta do niczego. Jaki to jest RAM? Jakiej firmy? Jaka prędkość?

Ten drugi jest wart mniej niż 500 zeta. Znowu: jaki to RAM?

sama karta graficzna kosztowała ponad tys zł to co wy tu mówicie, że 600 zł… bo to wielka bzura

Kiedy, parę lat temu ?? Sam żeś BZDURA.

Parę lat temu i mój komp by był wart tysiące. Niestety z miesiąca na miesiąc sprzęt traci na wartości… Na pewno sumy w granicach 2 tys(baa nawet tysiąca) nie dostaniesz , chyba że znalazł byś kompletnego idiotę co nie zna się na sprzęcie, ale to mniejsza sprawa…

Ja bym to opchnął znajomym na części :slight_smile:

Kartę kupowałem z 5-6 miesięcy temu. To przez ten czas ta cena karty może spadła o 200 zł… -_-

Karta graficzna GeForce 7900GS 250-300 zł zobacz co możesz kupić za te 800 zł teraz, Radeona HD4870 który jest szybszy od GeForce 8800GTS, a zobacz cenę na allegro tej karty GF 7900GS

Procesor Intel Pentium 4 3.06GHz 150-200 zł

Jaki ram ? bo 2GB DDR2 nic nam nie mówi

Zasilacz nic nie wart, bo to najgorszy zasilacz jaki może być.

Płyta główna - MSI MS-7173 (RC410M) nic ciekawego, myślę że 100 zł

Nie spadła o 200, tylko spadła DO 200…

Masz racje. To chyba z leader price. Tesco robi lepsze.

Łał. Ja kiedyś za GFsa 6800 dałem ponad 1,2k , pół roku później to było warte 1/5 ceny. I co narzekałem? Nie. Technologia idzie naprzód.

Co do samego zestawu na Twoim miejscu sprzedałbym to na części do jakiegoś elektronicznego, z prywatnych kupców możesz znaleźć jakiegoś frajera który by to kupił (chodziaż wątpie).

Z tego wszystkiego to chyba najlepsze te dyski masz :<

Pierwszy konfig jest o tyle lepszy, że po pokazaniu specyfikacji jakiemuś noobowi temu opadnie szczęka. “Łał, P4 3,06 GHz… Łał, GF 7900… Łał, 2GB RAM”. Na tym można złapać ludzi. Z drugim kompem będzie gorzej.