Wycena sprzętu

Witam! Jestem troche zielony jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy dlatego chciałem się Was poradzic na ile mogłbym wycenic swój komputer. Dane: Intel Core 2 Duo E4700 2,6GHz, Ram 2Gb, Geforce 8800gts 512mb.

Wejdź na bardzo znany polski portal aukcyjny i sprawdź ile kosztują takie używane części :slight_smile:

Na oko to bym wycenił na jakieś 520 PLN

Między 500-600 zł

Karta i procek już nie są w sprzedaży ale trochę się zdziwiłem gdy ‘‘wpadłem’’ na tę stronę : http://cenowarka.pl/eu/a315725.html :o zapomnialem dodać pojemność dysku, ktora wynosi 230gb. Myślalem że ‘‘łyknę’’ około 800-1000zł :stuck_out_tongue:

Za niewiele ponad 1000 zł kupisz już znacznie lepszą konfigurację z procesorem i3 więc nie wiem czy za tyle ktoś ci kupi. Ale możesz próbować.

A teraz pytanie troche z innej beczki.Czy sprzet o podanych parametrach będzie dobry? (głownie chodzi mi o nowe gry typu Call of Duty Black Ops, Crysis 2 itp)

Dane: Intel Core i5 760 4x2,93GHz, Geforce 460 gtx 1gb, RAM 4gb, dysk 1 TB, zasilacz atx 600W.

<3 <3 <3

Dawaj konkrety jaki ram, jaki dysk, jaki zasilacz… jakiej firmy karta, jaka płyta główna… to podane przez Ciebie to wygląda jak jakaś pseudoreklamówka z mediamarkt,a nie specyfikacja kompa xD. Jeżeli chodzi o kompa to też trochę mało info… warty to może i będzie te 500-600… moja stacjonarka jest podobna i pewnie ja bym ją za tyle próbował opchnąć… z tym, że moja składa się z porządnych części… cichy markowy zasilacz, cicha karta, zmienione chłodzenie, wszystko trzyma poziom… Ty nic nie napisałeś i może się okazać, ze Twój może i warty jest w teorii niewiele mniej, ale w praktyce nikt sobie takiej używki za taką kasę nie kupi, bo niepewna inwestycja i spora szansa, że trzeba będzie się tym pobawić, żeby doprowadzić do stanu używalności. Tak w ciemno to mógłbym za ten zestaw o ile sprawny dać ze 300zł (przy tych niewiadomych które są) zostawiając zapas na wymmianę zasiłki i ewentualną zabawę z chłodzeniem.

Procesor Intel Core i5-2500 4x3,3 GHZ 6mb cache, plyta Glówna GIGABYTE GA-H67M-D2, pamiec ram 4GB DDR3 1333 mhz, karta Graficzna GeForce GTX 460 1024MB DDR5 256BIT, dysk twardy 1000GB Sata2 32MB CACHE, nie wiem czy o to dokladnie chodziło xD Jak już pisałem niezbyt znam sie na sprzęcie komputerowym :lol:

no zsialacz aby nie był jakiś noname, ibox itp

Jakiej firmy, a swoją drogą myślę ,że i dobrej firmy 500W by starczyło

A skąd te dane masz? Ktoś się nie chce producentami części pochwalić? Płyty głównej podałeś, ale reszta dalej nie to. NIe chodzi o same parametry części, ale o konkretne modele podzespołów. Bo coś mi tu zajeżdża lipą skręconą z no-name’ów.

Z obserwacji mogę powiedzieć tyle, że jak coś nie jest w kompie lipą to jest to tak wyeksponowane, że się nie da przeoczyć. Jak ktoś pisze zasilacz atx 600W to na 99% to jest właśnie jakiś złom, którego nazwę wstyd podać.

http://allegro.pl/najnowszy-i5-2500-4gb … 38272.html tutaj wszystko pisze

Właśnie, mimo, że dużo to w sumie do końca nic napisane nie jest. Standard, zestawiki z allegro dla mas. Raczej nie najlepszy sposób na zdobycie kompa :slight_smile: W każdym razie zawsze możesz napisać do typa, żeby podał dokładnie co za części wsadza. Najlepiej poproś tu na forum żeby do ok. 2k Ci coś zaproponowali do gier fajnego i tyle. Będziesz miał i wydajnie, i solidnie w przyzwoitej cenie i o przyzwoitej kulturze pracy.

Tzn komputer składalby mi informatyk tylko chodzi mi o cześci czy będą dobre (do nowych gier i na jakieś kilka nastp lat)

Ten zestaw, to taki normalny standard na chwilę obecną. Kartę grafiki mogła by być lepsza.Dla gracza kompa, to trzeba by było co pół roku zmieniać :slight_smile:

Do gier to wolał bym raczej dobrą konsolę kupić.

Nie wiedziałem ,że komputery składają informatycy :wink:

Czyli gry powinny płynnie pojsc na tym zestawie? Tzn nie jestem aż tak bardzo wymagajacy ze wszystko music byc na max w najwyzszej rozdzielczosci. A informatyk to znajomy :wink: