Wycena staregoPC

s.775 czyli 10 lat ma sprzęt i w każdej chwili ze względu na starzenie elementów może przestać działać. Powinni zakazać sprzedawania takiego złomu. Ale polak każdy złom kupi byle był tani. Mam uczulenie na taki złom z firm które sprzedają sprzęt tak zwany poleasingowy czyli zużyty na max. z dyskami o przebiegu 80-100 tys. godzin pracy. Mam w opiece ponad 2 tys komputerów i znam temat od podszewki.

Autor może wołać nawet 1000zł. Co z tego, skoro nikt tego nie będzie chciał kupić?
Między dobrym komputerem, a sprzedawanym tutaj zestawem jest taka sama różnica, jak między 775 a jego komputerem.

Biorąc pod uwagę ilośc przepracowanych lat tego komputera, to z powodzeniem można powiedzieć, że:

  • Procesor 200PLN
  • Płyta 80PLN
  • Grafika 100PLN
  • RAM 100PLN
  • DYSK (nie komentuje, bo talerze do mnie nie przemawiają, a już na pewno nie SEAGATE)
  • Zasilacz - ZŁOM

Reszta tego sprzętu to jedynie udręka, więc nie widzę powodu, aby za to płacić.

leasing jest po to aby tanio przygarnąć pudło do dalszej rozbudowy np takie 499zł na raz zamiast 1.300 za zasilacz , ramy itd.

@shango
wcale nie trzeba liczyć dysku, tylko po zakupie wsadzić inny.

@BloodyEyes
wyczytałem źe socket ogranicza procesor i3 2xxx nie więcej.
Nie 200 złoty bo za tyle moźna mieć nowe :

AMD A6-6400K s.FM2

Intel Celeron G3900

za dopłatą

Intel Pentium G4400
AMD A6 7470k
AMD Athlon II x4 854
AMD X4 FX-4300
s.AM3+

to panowie za ile to wystawić?

do licytacji na allegro

Mati, jakiego masz tego Radeona? Z pod jakiej marki to jest wypuszczone?

mój błąd byl wcześniej jednak. To jest sapphire hd 7750

dostanę za niego chociaż 500zł?

Autorze wystaw za 400 zl licytację, a cena kup teraz 500 zł tylko cene minimalną daj an 500 zł i zobaczymy czy ktoś się rzuci na to :slight_smile:

dzięki za pomoc wszystkim!

Bzdury wypisujesz, kiedyś gdy jeszcze PIV był niezłym prockiem kupiłem takiego “zużytego” poleasinga, wtedy to był 6-cio letni komputer, działa do dziś, podobnie jak kupiony kilka lat później Dell z Pentiumem E2160 i jeszcze kilka lat później HP XW4600 którego córka ciągle katuje i chodzi 24 na dobę, mam też dwa 6-7-mio letnie ThinkPady X201 i Fujitsu P701, wszystko bezawaryjne i ciągle w użytku.

Chyba nie masz pojęcia jakie maszyny biorą korporacje w leasingi i jakie są ceny tych maszyn.
Posprawdzaj sobie losowo wybrane z oferty poleasingów laptopy a dokładniej ich ceny w dniu premiery, potem posprawdzaj stacje.
Korporacje nie rozbudowują tylko kupują gotowce.

1 polubienie

Znawcy się znaleźli. Spokojnie 700 może wołać XD
Szybka kalkulacja:
CPU ok.250zł
Grafika ok.200zł
RAM 8gb DDR3 ok.150zł
Wliczając do tego resztę to 700 na luzie…
Wystaw za tyle albo więcej i czekaj. Tyle w temacie.

tylko czy ktos go kupi za te 650? :

Ładne zdjęcia, dobry opis i myślę że ktoś się znajdzie :slight_smile:

poszedł dziś za 600zł. temat do zamknięcia