Wycena zestawu komputerowego, ewentualnie porady?

Witam

Mam ogromną prośbę. Proszę mi nie pisać o allegro, bo naprawdę nie mam na to głowy. Ile jest wart na dzień dzisiejszy ten zestaw? Od listopada mam problem z resetami PC. Wymieniłem wszystko jak leciało i nic to nie dało. Widocznie uszkodzony podzespół wymieniłem na nowy także uszkodzony, bo innej tezy już nie mam. Nie będę się rozpisywał na temat problemu jeszcze raz, więc podam link do odpowiedniego tematu. viewtopic.php?f=19&t=324951

W chwili obecnej sprzęt wygląda następująco.

Płyta główna; Gigabyte GA-EP45-DS3L

Procesor: C2D E7400 (2.8 Ghz)

Ram; Patriot 6400LLK DDR2-800 2x1 GB

Karta graf.; Galaxy GeForce 8800GT 512 MB CoolerMaster HeatPipe

Dysk twardy; SAMSUNG HD502HI 500GB

Nagrywarki; LG GSA-H30N oraz Pioneer 216D

Zasilacz; Be-quiet Straight Power E6-500W

Karta muzyczna; Creative SB X-Fi Surround 5.1 USB

Głosniki; Creative T6100

Obudowa; COOLER MASTER Elite 335

Panel kontrolny; Akasa 5,25" Control PRO LCD

Nie mam więcej nerwów na grzebanie w tym zestawie. Czekam na propozycje cenowe, ponieważ jeśli serwisant niczego konkretnego nie wymyśli to wystawiam na allegro. Z góry dziękuję

No wiesz musimy wiedzieć co jest uszkodzone bo nie można wycenić czegoś co jest uszkodzone po cenach sprawnych części.

ok. 2tyś jest wart

Nie wiem, co jest uszkodzone. Jakiś jeden podzespół. Cały sprzęt, który wymieniłem jest kupiony na przełomie listopad 2008 a kwiecień 2009. Na wszystko jest gwarancja. Reset występuje raz na tydzień.

2.000 ??? No dałem dużo więcej, ale tego się spodziewałem…- kupiłem drożej a sprzedam taniej. Niestety. Wydałem 2600 na jednostkę a sprzedam 600 zł mniej. Do tego dochodzą koszty serwisowania + ups + monitor. Słabo mi :frowning: Tyle kasy i nic nie pomogło

a może masz skoki napięcia w domu, lub jakiś podzespół ci się przegrzewa?

widocznie spotkałeś na swojej drodze niezbyt ogarniętych serwisantów, piszesz, że co jakiś czas następuje reset, jest on poprzedzony bsodem ?? 2tyś to cena optymistyczna, może być mniej.

Bo jak masz problem z kompem i nie wiesz jak go rozwiązać to najpierw poradź się na forum, a nie wymieniaj części i wydasz przez to dużo kasy na marne.

Nie ma niebieskich ekranów, nie przegrzewają się podzespoły a napięcia są idealne. Zmieniana pasta na procesorze, dodatkowy wentylator w obudowie, zakupiony UPS. Wymienione podzespoły, zrobione gruntowne formatowanie i zainstalowany czysty system. Reset nastąpił na czystym systemie z zainstalowanymi tylko samymi sterownikami.

Mogę dostać mniej niż 2000 zł???

Za sam procesor, kartę i zasilacz zapłaciłem 1300 zł. A co z resztą?

płyta gł. 430. karta muzyczna 260, panel kontrolny 170, dysk twardy 240, obudowa 140, nagrywarki 220, głośniki 230, ram 150, Mam dosłownie zawał :frowning:

Pisałem na forum, ale nikt nie wiedział

Hmm… Ja wyceniam ten zestaw na 1900zł-2100zł.

Kupiłeś go za więcej, ale teraz jest wart trochę mniej.

A co do resetów to sprawdź napięcia na zasilaczu oraz temperatury.

Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym zasilaczu.

Zliczyłem sobie dokładnie ile zapłaciłem za sama jednostkę. Okazało się, że ponad 3200 zł a teraz mam sprzedać za 2000??? To jednak mi się to nie opłaca. Jak go mogę jeszcze ratować??

Temperatury są dobre, zasilacze miałem trzy i na wszystkich było identycznie.

37ca01716fde0f83.jpg

A procesor ? Wsadź inny.

Ew. reset biosu.

Procesor kupiony 2 tygodnie temu a reset oraz wgranie nowego biosu było robione 2,5 tygodnia temu

A sprawdzałeś czy masz wszystko dokładnie podłączone.??

Przecież piałem, że wymieniłem wszystko a co za tym idzie i połączenia sprawdzone. Sprzęt jest nowiuteńki. Najstarsza część w PC to karta graficzna, która ma 6 miesięcy a najnowsza to procesor wymieniony niespełna dwa tygodnie temu.

To może masz jakieś spadki napięcia i dlatego masz resety.

Zasilacz Be-quiet Straight Power E6-500W z certyfikatem 80plus + UPS, więc spadki tego nie powodują

ustaw w manualu ramy, szczegolnie napiecie i timingi, zablokuj pci/pci-e, proca tez w manual’u pusc…

Nic nie wyczytałem w drugim temacie o wymianie myszki i klawiatury może z tym spróbować??

Ja bym rozłożył kompa, każdą część wyczyścił i złożył samą podstawę: płyta, procesor, dysk, grafa, napęd tylko jeden,ram, nie podłączał na razie głośników i nic z dodatkowych rzeczy z obudowy ani panela, sama podstawa aby włączyć i pracować,

a inna opcja to może wina internetu i kabla?? jak można to i tez nie podłączać go i zobaczyć czy będzie reset.

Dużo rzeczy by nam to wykluczyło.

Napięcia ramu były zmienione na 2.2V, ale gdy nastąpił reset powróciłem do 2.08V.

Myszka i klawiatura są nowe, bo też o tym pomyślałem. Nie ma, co czyścić. Komputer jest nowy a w środku zero kurzu. Podłączane były po kolei podzespoły. Kupowałem nowe i zamieniałem stare aż kupiłem całkowicie nowiuteńki zestaw. Ze starego nie pozostało nic. Głośniki zmienione. Bez panelu tez był reset. Bez Internetu także wystąpił reset.

Podmienię jeszcze kartę graficzną. Może coś z tego wyniknie

A może listwa zasilająca ?