Wycena zestawu

Witam potrzebuję wycene całego zestawu . Oraz czy GTA 5 będzie na nim śmigać.

Monitor iiyama prolite e2409hds

Klawiatura razer blackwidow

Mysz Razer Naga Molten Special Edition

Obudowa Cooler Master CM 690 II Advanced

Procesor AMD X6 FX-6100 AM3+ 3.3GH

Plyta gigabyte GA-970A-DS3

Dysk barracuda 1tb

Ram 8gb

Karta GTX 660 Ti JETSTREAM

Zasilacz Thermaltak

System Windows 8.1 64Bit

Cały zestaw ma 1.5 roku

Czy opłaca mi się kupić zestaw za 2200/2500 zł

Dziękuję za odpowiedź

Opłaca się. GTA V będzie chodzić. 

Nie opłaca się,  szczególnie z tym procesorem i płytą główną.

 

GTA V ma na razie podane tylko wymagania sprzętowe, które zweryfikuje premiera gry. 

 

Za 2.5 tys możesz złożyć dobry zestaw na i5 i R9 270.

Tylko czy jest za tą sumę monitor ?

Bo cały czas pracowałem na laptopie a teraz potrzebuję stacjonarnego z monitorem do 2000/2400

Miałem Asusa idealnego do gier z kartą 460M ale dzisiaj to AC Unity działa przy 20 na średnich.

Ps. Cena za zestaw to 1900… Czy oplaca mi sie po niego jechać ?

Nie zapomnij o monitorze, klawiaturze, myszce. Buda dobrej klasy plus system. Jak najbardziej się opłaca płytę i procka może opylić i kupić coś na i5.

Monitora nie ma w zestawie, wszystkiego nie kupisz w tym budżecie.

Za płytę i procesor nie starczy mu na używanego i5 obecnej generacji.

Nie potrzebuję jakąś tam maszynę do gier lecz do programów graficznych (ma jeszcze 1 kość 8gb) najbardziej chodzi mi czy opłaca się kupić całość za 1900 zł . A z czasem może dołożę i wymianie na i5 procek i płytę.

I tak się nie opłaca. Tym bardziej że bierzesz używany.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,7

.

Link który podłeś znajdujeą sięę nowe komputery może i lepsze o 20/30% ale Za 2200 bez systemu oraz monitora … MI ZALEŻY NIE TYLKO NA SAMYM KOMPUTERZE ALE TEŻ NA MONITORZE… Jak bym chciał kupić nowy komputer za 2200 to trzeba liczyć +/- 1000 za monitor (min22") i Windows 8.1

Odyniec_Stary ma rację, zwłaszcza, że to ma 1.5 roku, więc na 90% elemntów zostało 0.5 roku gwarancji o ile jest.

Do tego nie znasz historii komputera, patrząc na niektóre elementy to nie sądzę, że stał i się kurzył. Raczej intensywnie było grane i nie zdziwiłbym się jak było kręcone do granic.

 

I nie dziwi Cię cena ?

Ta karta graficzna teraz jeszcze kosztuje na allegro ze 600zł

 

Na monitorze Ci zależy ? Gdzie nie popatrze to narzekają na ten model…

 

Ciekawe jak z Windows 8.1 ? Oby to nie był kluczyk z Allegro za 80zł.

 

Tak +1000zł ale za nówkę monitor + 100% windows 8.1 a nie stary monitor i niewiadomego pochodzenia system.

 

Skoro nie chcesz sprzetu do gier a do tworzenia grafiki to tym bardziej NIE, po co CI karta graficzna dla gracza ? Szybki dysk a nie zmulona barracuda… Precyzyjna myszka a nie kombajn do makro.

Monitor z zestawu to budżetowa konstrukcja warta ok. 250-300 zł. za 600 zł kupisz już coś lepszego i nowego. 

 

Jednak cofam zdanie - nie opłaca się.