Wychodzenie gier do Windows

Witam!

Posiadam Windows Viste Home Premium 32-bit z SP1 (od razu na płytce jest “wbudowany” :wink: ). Z tego co wiem w SP1 zainstalowana jest poprawka KB940105 (od razu), która to miała rozwiązać problem ze złym przydzielaniem pamięci i wychodzeniem gier do Windows (chociaż wymieniona poprawka nie jest widoczna wśród innych - czy tak ma być jak jest ona w SP1 ?? ) . Zarówno Wiedźmin jak i Neverwinter Nights 2 już przynajmniej raz sprawiły ten problem. Spatchowałem Wiedźmina do wersji 1.2.0.1160 i to samo. Słyszałem, że trzeba zaktualizować także sterowniki do: karty graficznej (zrobiłem tak) ; płyty głównej (również) i karty muzycznej (tego nie zrobiłem - czytaj dalej :wink: ). NWN 2 po tych wszystkich zabiegach wyszedł znowu do Windowsa. Moje trzy pytania brzmią:

  1. W Panelu sterowania Nvidia widoczna jest moja wersja DirectX - jest to 10.0 . Czy jest nowsza i skąd ją wziąć ?? I czy to także stara wersja DX może być powodem wychodzenia gier do Windows ?

  2. Moja płyta główna to EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium - ma zintegrowaną kartę muzyczną Azalia 7.1 HD (w Windows widoczne są jako Realtek HD). Czy trzeba osobnych sterowników do karty muzycznej jeżeli jest ona zintegrowana czy wystarczą sterowniki do płyty głównej? Proszę o link do sterowników do tej karty. Czy stare sterowniki od karty muzycznej mogą być przyczyną problemu z tymi grami ?

  3. Neverwinter Nights 2 jest w wersji 1.0.788 (czy jakoś tak :wink: ). Czy niespatchowana gra może być przyczyną wychodzenia jej do Windowsa ??

Dziękuję z góry i pozdrawiam :wink: .

Witaj-niestety u mnie też poprawka nie rozwiązała problemu wychodzenia wiedźmina-nic nie pomogło jednak jest rada-chcesz aby rzadziej Ci wychodził wiedźmin do windowsa? ustaw go na roździałkę 1024:768 i średnie detale nie maksymalne-wygładzanie wyłącz też.zauważyłem że po zmniejszeniu zapotrzebowania na kartę,procek i ramy ta gra znacznie rzadziej wywala do windowsa.

Dzięki spróbuję :wink: . Ja nawet zmieniłem przydzielanie pamięci według tej wskazówki: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=2495

no i w przypadku NWN 2 nie pomogło :confused: . Proszę o odpowiedź na resztę moich pytań. Dzięki :wink: .

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 22:08 został dopisany post przez migal

Proszę o pomoc i odpowiedź na moje pytania. Dziękuję.