Wyciąganie pliku tekstowego z formatu dvd

Witam mam taki problem otóż mam film na płycie pt.PRZEMINĘŁO Z WIATREM i jest on na 2 stronach płyty podzielony na części.Chciałbym to zmontować w jedną część i nagrać na płycie dwuwarstwowej.Problem tkwi w tym że nie mam pojęcia jak wyciągnąć z tego filmu napisy i potem jakim programem zrobić tak i na jaki system aby można je było wkleić z powrotem do filmu aby to było tak jak na oryginale.Gdyby posiadał film pl.lektora wówczas nie byłoby problemu bo wizję potrafię montować ale z napisami nigdy nie miałem do czynienia.Jak już wsp.jest to płyta dvd czyli system MPEG 2 żadne divixy itd.Będę wdzięczny za pomoc jak można ewentualnie ten problem rozwiązać gdyż nie chciałbym się bawić w przegrywanie na 2 płyty ponieważ jak to zmontuję w całość i uda mi się ponownie wstawić napisy jak to było na oryginale chcę dodać do tego filmu własne menu , podkład muzyczny itd.ponieważ całość około 6,5GB ma film więc jeszcze trochę zostanie miejsca po obróbce aby właśnie zrobić to menu.Bo gdybym posiadał lektora do tego filmu wówczas nie stanowiłoby to dla mnie problemu gdyż lektora wiem jak podłożyć i odpowiednio zrobić synchronizację obrazu z dźwiękiem.Jednakże z plikami tekstowymi jeszcze oryginalnymi z płyty aby ponownie podstawić nigdy nie miałem do czynienia.Będę wdzięczny za konkretną instrukcję jak tego dokonać i w jakim oprogramowaniu.

Polecam lekturę: http://cce.wikidot.com/dvdlabpros.

Jest to co prawda na przykładzie serialu ale ten tryb (w twoim przypadku - częściowo) z powodzeniem

stosować można do pojedynczego filmu.