Wyciągnięcie sterowników z ubuntu do debiana

Hej!

Udało mi się wreszcie zainstalować linuxa na netbooku Asus Eee 1005 H. Problem polega w tym że próbowałem zainstalować debiana ale z powodu braku sterowników do karty sieciowej instalacja nie ruszyła :confused: Ale udało mi się za to zainstalować ubuntu 9.10. Na ubuntu wszystko działa. I teraz moje pytanie brzmi czy mogę jakoś wyciągnąć sterowniki z ubuntu do debiana?

Pozdrawiam i proszę o pomoc

A jaką masz kartę sieciową i jakiego kernela oferuje Ci Debian? Bo może to kwestia tego, że Ubuntu ma nowszą wersję jądra niż Debian i właśnie w tej wersji zostały dodane sterowniki dla Twojej karty. Wtedy wystarczy próba z nowszym jądrem.

A jeśli Ubuntu dołącza dla tej karty sterowniki spoza głównej gałęzi jądra, to możesz albo wyciągnąć co trzeba z odpowiednich paczek deb, albo skopiować z Ubuntu do Debiana zawartość /boot oraz /lib/modules (innymi słowy, skopiować jądro i jego moduły).

Zakładam, że Ubuntu obsługuje Twoją kartę sieciową inaczej, niż przez ndiswrappera.

Sprawa wygląda tak że aktualnie zassysam z netu DVD z debianem 6 (wczesniej mialem cd z 5) i mam nadzieje ze tam bedzie okej. Jak nie to dam znać.

Dzięki

Po co dvd wystarczy pierwszy cd lub netinstall.

Taaa w nocy wpadłem na ten sam pomysł i anulowałem ściąganie dvd a ściągnąłem cd i nie działa :confused:

EDIT:

Może nie wyraźiłem się jasno, Debian w ogóle nie chce się zainstalować.

Nie wykrywa najpierw napedu CD - nic dziwnego bo netbook go nie ma i instaluje go z pendriva przez netbootin.

Następnie nie wykrywa karty sieciowej i dalej nie chce ruszyc albo ja nie umiem poslugiwac sie instalatorem :slight_smile:

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Pobierasz to: http://cdimage.debian.org/cdimage/daily … etinst.iso uruchamiasz normalny instalator nie graficzny, bo nie działa. A zresztą: http://wiki.debian.org/DebianEeePC/Model/1000HE

W ten sposób Debiana nie zainstalujesz, przynajmniej mi się nie udało :slight_smile: Musisz mieć obraz dedykowany pamięciom flash :slight_smile:

Jaka to w ogóle karta sieciowa?

Pozdrawiam!

Ok, udało mi się to wszystko ogarnąć :slight_smile: Na stronach Debiana jest kompletny przebieg instalacji dla wielu modeli Asus Eee.

Wielkie dzięki.