Wycięcie fragmentu filmu

Więc… mam filmik z torego chce wyciąc fragment ktory mnie interesuje… fragment w sensie ze nie czesci filmu powiedzmy od 10 minuty do 15 tylko fragment obrazy czyli wyciac obszar filmu ktory mnie interesuje… badz nie wiem zmaskowac to czego nie chce.

23103475gz3.jpg

I pytanie jakim programem moge to zrobic… w mozliwe prosty sposob… i lekkie przeszkolenie… bo zielony jestem w tym temacie.

Z gory dziekuje.

W większości programów do edycji wideo dokonasz tego bez większego problemu. Może być i Sony Vegas w wersji Trialowej. Po zainstalowaniu w dolnym menu masz eksplorator dysków, poszukaj sceny/filmu który chcesz wykadrować. Teraz przeciągnij dany film na obszar roboczy (linia czasu/środkowa część programu). Kliknij na scenie która pojawi sie na linii czasu z prawej strony (Pan/Crop). Teraz otworzy Tobie się narzędzie które w prosty sposób pozwoli ci przybliżać/oddalać/kadrować. Na końcu wystarczy z menu File wybrać Render As… i zapisać w jakim chcesz formacie…

Nie jestem pewnien ale możliwe że wykonasz tą operacje też w darmowym ale jakże cenionym programie VirtualDub…