Wycięcie fragmentu filmu

Witam serdecznie,

Potrzebuje programu do wycięcia fragmentu filmu np: 6 minut ze środka filmu

używałem już wielu programów. najpowszechniejszym jest VirtualDubMod ale po wycięciu nim fragment filmu był zapisywany w bardzo duzym rozmiarze np: film 3 minutowy zajmował 2 GB

proszę doradźcie mi jakiś dobry program , albo jakiś do pomniejszenia tego dużego pliku, który powstaje po wycięciu programem wyżej wymienionym. jesli to możliwe proszę także o krótki opis co i jak mam robić. dodam jeszcze że film jest w formacie AVI i jest z napisami.

mam jeszcze taki sam film w formacie DVD tylko że w nim trzeba wybierać lektora albo napisy próbowałem z niego wycinać ale miałem go bez napisób i beż lektora. Proszę o pomoc to pilne.

Za każdą wiadomość z góry dziękuje.

Właśnie teraz sprawdzałem na VirtualDUB i można od razu zrobić to, co potrzebujesz.

W Menu Audio zaznaczasz AVI Audio i Direct Stream Copy

W Menu Video zaznaczasz Direct Stream Copy

Zaznaczasz fragment filmu i w Menu File wybierasz Save Segmented AVI

W wyniku masz wycięty kawałek filmu zakodowany tak, jak film źródłowy. Przy zaznaczaniu wycinka nie zapomnij użyć przycisków klatek kluczowych, takich z kluczykiem.

W VirtualDubie Video i Audio ustaw na Direct Stream Copy. Napisy z DVD można zgrać za pomocą Subrippera.

w Nero Vision też to zrobisz

Mireczku mam pytanie jaką masz wersję tego programu bo u mnie chyba nie ma takich opcji

mint1991 użyj zwykłego Virtualdub, a nie VirtualdobMod.

Takie proste sprawy robi każdy WINDOWS wejdź w swojej windzie na Programy i poszukaj WINDOWS MOVIE MAKER i po bólu :wink:

elsauria wiem ale ten film jest troszkę kombinowany i niestety WINDOWS MOVIE MAKER se z nim nie radzi