Wycięcie kilku ostatnich sekund filmu

Witam

Ostatnio zgrywałem z kamery film za pomocą karty telewizyjnej i mam film podzielony na 2 części (.mpg) niestety przez przypadek zgrałem również 3-4 sekundy innego filmu który również był na kasecie i chciałbym go usunąć. Próbowałem już za pomocą FormatFactory - jakoś dziwnie on to przedstawia, bo jakby łączy oba kawałki filmu i widzi, że jest to dopiero 1:05 h filmu, oraz za pomocą Avidemux 2.5 - ten zapisuje mi później wynik bez dźwięku. Windows Movie Marker odpada, bo mam Windows 7 Ultimate bez SP1.

Proszę o podanie nazwy (a najlepiej działającego linka) do programu którym łatwo mogę usunąć te kilka ostatnich sekund filmu. Program musi być dość mały (max 30 - 50 MB), ponieważ mam internet mobilny gdzie wiadomo - liczy się każdy MB :slight_smile:

Ultra Video Splitter :

http://www.e-program.pl/program/ultra-v … itter.html

Bogusław - niestety ten program też nie może sobie poradzić z tym filmem - gdy tylko go dodam przeskakuje na ostatnią sekundę filmu i sie zacina i ciągle tylko słychać jeden dźwięk.

Ten program powinien dać radę.

@pcziomal

Domyślam się, że masz głównie na myśli soft na windows’a. Mimo wszystko z tego, co wiem ubuntu posiada darmowy edytor wideo, bodajże nazywa się PiTiVi. Być może to w czymś pomoże.

Pozdrawiam

Do szanownej administracji,-aż prosi się o utworzenie przyklejonego tematu z tutkami odnośnie wideo dużo problemów w tej kwestji mają użytkownicy,chociaż jak by byli dostatecznie zdeterminowani do by znaleźli rozwiązanie (google zaprowadzi :slight_smile: ) no cóż ale łatwiej zapytać na forum i poczekać na podanie rozwiazania na tacy.

A teraz odpowiadam na temat.

Ja wszelka dłubaninę w video zaczynam od próby otwarcia pliku w virtualdub,jak plik nie ma błętów i nie jest to jakiś egzotyczny “kontener” to przeważnie się to udaje i

to jest już 99 % sukcesu.

Popróbuj VirtaldubMod v1.5 lub 1.6 ew. VirtualDub-MPEG2 lub skryptem avs w tych programach lub najnowszym Vdub skryptem avs (potrzba zainstalować AviSynth ).Po prostu próbuj,próbuj próbuj.

Możesz tez powtórzyć zgrywanie (jeśli plik ma błędy).

Jak uda ci się “załadować” plik do vdub napisz,bo nie ma się co rozpisywac jak nie wejdzie.