Wycinanie figur geometrycznych :)

Witam

Mam zamiar wyciąć dużą ilość figur geometrycznych ( koła, kwadraty, trójkąty itp) w różnych rozmiarach na papierze zwykłym i samoprzylepnym. Sam też to mogę wyciąć ale nie za każdym razem będą idealnie równe, a tylko na b. równych mi zależy :). Macie może jakiś sposób?

odp

Od szklanki mozesz :slight_smile:

do wielokątów: połóż linijkę obok lini i przejedź delikatnie czymś ostrym, na przykład cyrklem

do łuków: najpierw narysuj normalnie cyrklem, a później odwrotnie, czyli “zatrzymaj część piszącą”, a tak samo jak do wielokątów zrób wgłębienie tym ostrym

Zrób sobie wzorzec np. z grubego kartonu albo czegoś podobnego. A najlepiej zrób po 2 szt. bo z czasem będzie się zużywać, zacinać itd. Przy odrobinie wprawy wycinać możesz nożem do tapet, skalpelem itp. Sprawdź ile warstw możesz przeciąć swobodnie. Warto jeszcze złączyć warstwy razem np. zszywaczem w rogach, albo docisnąć czymś do podłoża. Jakiś odważnik chyba zda egzamin. Nie będą się wtedy przesuwać względem siebie. Pokombinuj z rozłożeniem elementów. Sporo zaoszczędzisz materiału.

PS. Gdybyś wybrał sposób wycinania kilku warstw na raz. Podłóż coś pod spód, może być stolnica (jest dość duża i równa) bo zniszczysz stół/podłogę.