Wycinanie, np.reklam i konwertowanie plików *.dvr-ms, avi

Szukam programu do przycinani i konwertowania Video, który ma wbudowane kodeki ale i potrafi załadować te zainstalowane w systemie chodzi o DivX, i pokaże opcje tego kodeka a nie jak Xilisoft, swoje i np nie ma możliwości ustawienia kwantyzacji z MPEG h263.

Ma opcje samego przycinania bez ponownego kodowanie - to strata jakości i opcje zapisu dźwięku takiego jak jest. Utrzymuje oryginalną wielkość obrazu przy kodowaniu .

Fajnie jakby miał:

obsługę ASF, *.dvr-ms, i potrafił korzystać z CUDA.

Potrzebuję nagrane pliki *.dvr-ms i *.avi z aparatu foto, w prosty sposób przekonwertować na divX i przy okazji wyciąć np. reklamy .Bez fajerwerków , gwiazdek i innych efektów. Niby proste ale nie potrafię takiego programu znaleźć.

Przez ostatnie parę dnie przetestowałem sporo programów do konwersji i prostej edycji video.

Poniżej krótkie opisy tego co przetestowałem i co w nich mi nie pasowało. Zaznaczam przy tym że każdemu poświęciłem od 5 - 20 minut na poznanie go, wiec niektórych opcji mogłem się nie doszukać .

AVS Video Converter 7.0.1.449

opcje samej konwersji fajne, np kodek divx zainstalowany w systemi ma oryginalne menu a nie jakieś dziwne ujednolicone dla wszystki kodeków jak xilisoft, ale opcje wycinania nie istnieją, jest coś takiego jak edycja ale są tam efekty i podział na rozdziały ale nie znalazłem możliwości ani usuwania rozdziałów ani edytowania ich początków i końca , jak raz ustawisz początek rozdziału to już tak jest a koniec definiuje początek następnego lub koniec pliku. Najważniejsze nic z tymi rozdziałami nie da się zrobić, nie da się usuwac ani zmienieć kolejności w pliku wyjściowym, jakiś bezsens.

AVS Video Editor v4.2.1.167

przycina/usuwa reklamy ale kiepsko ma zrobione opcje konwersji, zapisywania. w formie jakiegos wiizarda, zamiast gdzies z boku opcje. poza tym nie ma tam nawet opcji żeby np strumien dzwiekowy nie konwertował , albo żeby rozmiar obrazu zostawił taki jaki jest, do przycinania reklam ogolnie slaby. wogole nie połączony z avs converter co wydawałoby się oczywiste, a tu konwersja kompletnie inaczej zorganizowana.

Aimersoft Video Converter Ultimate 4.0.2.0

daremny, nie ma ustawien kodowania, tylko bitrate , zero zaawansowanych, nie da sie wycinać reklam bo każdy wycinek to nowy klip

MediaCoder 7.1

wyskakiwało sporo błędów, ale wydaje się fajny gdyby nie te błędy. Błędy mogę być przez zasyfiony system, troche tych programów przemieliłem, bo niedługo reinstal.

Allok Video Spliter

tylko dzieli/wycina i to nie ma np możliwości dwóch wycinków zaznaczyć, dość prymitywny.

VirtualDub albo VirtualDubMod był fajny, ale on nie rozpoznaje *.dvr-ms

Sprawdziłem też Avidemux 2.5.3 ale nie obsługuje ASF, poza tym nie korzysta z kodeków zainstalowanych w systemie.

Do konwertowania najlepszy Format Factory obsługuje chyba wszystkie formaty łącznie ze zdjęciami. A co do wycinania video to jeśli Avidemux i VIrtual Dub to za mało to nie wiem co lepsze. Jak ci Avidemux czegoś nie obsługuje to przekonwertuj na divx to wtedy nawet virtualdub zadziała. Ja tak robię.

do wycinania reklam używam Ulead Video Studio-bardzo dobry program ,wytniesz ,połączysz ,wstawisz efekty! !!

http://www.komputerswiat.pl/download/23 … wideo.aspx Poszukaj wśród tych programów. Może coś będzie ci odpowiadać. Do konwersji również preferuję Format Factory, wydaje mi się jednak że w 5min. go nie poznasz. Pozdrawiam.

dzieki za odp , ja właśnie szukam czegoś prostego , bo takie kombajny jak Ulead Video Studio , Sony vega itp to jesne że sobie poradzą tylko po co mam instalować prog ważący 300mb po to żeby tylko reklamy wyciąć. żeby przyciąć zdjęcie też nie instaluje photoshopa :wink:

-w takim razie jaszcze raz http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html sprawdź, gwarantuję że będziesz zadowolony :slight_smile: . W opcjach(dla Video) jest funkcja wycinania, sam jej jeszcze nie używałem. Pozdrawiam.