Wycinka kawałków ścieżki dźwiękowej z filmu AVI

Dzień dobry. Właśnie dopiero co przyszedłem na to forum z problemem, jak w temacie. Wiem, wiem, zaraz pewnie zostanę zasypany linkami odsyłającymi do poprzednich wątków, jednak nie o to mi chodzi. Inne tematy to różniące się tematy, więc podejście nie jest jednakowe. W czym rzecz?

Otóż, idiotkamerą zrobiłem trzy filmiki .mov, które przekonwertowałem na avi i połączyłem. Konwersję zrobiłem programem Acala Video Studio a połączenie bodajże tym samym (choć teraz nie pamiętam). Następnie VirtualDubem z plug-inem Deshaker na połączonym filmie zredukowałem wstrząsy. Oto charakterystyka filmu po redukcji.

20130222150040.jpg

Ponieważ miałem zamiar wyciąć pewne kawałki ze ścieżki dźwiękowej, to zrobiłem to programem Nero WaveEditor. Charakterystyka filmu po cięciach.

20130222150254.jpg

Niestety, ale po tej operacji doszło do zniekształcenia obrazu. Mam pytania.

  1. Czy jest jakiś program, a jeśli tak, to jaki, dzięki któremu będę mógł zrobić drobną wycinkę ścieżki dźwiękowej? Przede wszystkim interesuje mnie freeware.

  2. Jak to zrobić, by nie bawić się w wpierw wyeksportowanie ścieżki, dalej cięcia i ponowne zaimportowanie?

  3. Czy jest możliwe, by zrobić wycinkę w ścieżce bez naruszania obrazu?

Proszę o odpowiedzi zrozumiałym językiem, jak dla lamera. Jak będę miał dalsze pytania, to nie omieszkam tego zrobić.

Pinacle Video Studio

Czyli, jak zrobię przycinkę to obraz mi się nie rozmyje?

Aha masz na myśli to? http://www.dobreprogramy.pl/Pinnacle-St … 27153.html

Dodane 23.02.2013 (So) 17:17

No i superasto, bo wczoraj namierzyłem to Pinacle Video Studio, ale to chodzi pod Vistą, 7.mką lub 8.mką. A ja mam XPeka. Szukałem Pinacla pod tą Windę, ale ciągle pojawiał mi się komunikat, że to już “no longer supported” czy jakoś tak. Ktoś na sali ma jakieś pomysła, gdzie znaleźć tego triala po XPeka? :expressionless: A jeśli nie to to coś w zamian?

Dodane 23.02.2013 (So) 22:59

Naprawdę nikt mi nie może tutaj pomóc?

Dodane 24.02.2013 (N) 14:30

Fantastycznie GuiiHZ. Dzięki takiej radzie to straciłem jakieś półtora dnia na szukanie tego właściwego softu i go instalację. Bezskutecznie. :evil: A i tak problem mam nierozwiązany. Ja w poście prosiłem o soft freewarewy a nie o jakieś triale czy inne sharewary - w dodatku ważące 2 giga.