Wyciśnięcie potu ze starego komputera

Witam. Otóż chciałbym się dowiedzieć jak można maksymalnie wycisnąć z mojego komputera wydajność.

Award ECS P6BAT-ME

VIA vt82c596a

Pentium III 750MHz/256/PC100/1.65V Slot1

512MB SDRam PC 133 (256,128,128)

HDD 40GB

GeForce FX 5200 128MB/128BIT AGP 2x

Jak jest z podkręcaniem? Jakie napięcia trzeba dać aby podkręcić? Płytka obsługuje 100 na szynie proca a 133 na szynie ramów.

możesz zaktualizować bios coś ci na pewno da

napięć przy kręceniu nie zmieniaj a jeśli chcesz zmieniać napięci zainwestuj w chłodzenie ale raczej sie przy twoim sprzęcie nie opłaca

bios najnowszy jaki jest… Niewiem tylko jak z kręceniem proca… Chciałbym podkręciń szyne na 112x 7.5 Ale przy niezmienionym napięciu komputer sie nie włącza. A jakbym napięcie zwiększył to dało by to coś? :twisted:

A co tu kręcić? - jedynie spróbuj puścić go na FSB133 jeśli jest taka możliwość, może będzie trzeba podnieść napięcie CPU jak jest możliwość na początek o 0.1 V - teoretycznie powinien wytrzymać gdzieś około 2 V.

Pamiętaj o chłodzeniu CPU.

No tak… 133 było by fajne :mrgreen: bo mnożnik to 7.5 :slight_smile: Dałoby to 997MHz :twisted: Ale wątpie, że płyta by to wytrzymała… :cry: Aktualnie mam podkręconą szyna na 103x7.5 (772MHz) bez podnoszenia napięcia. Jak chcę szynę na 112x7.5 bez podnoszenia nabięcia to komputer się nie włącza (po ok 15min. włącza się na standartowych zegarach) A poprostu boję się podnosić napięcie… :? Co się może stać jakbym podniósł napięcie i dał szyne na 112? Jak by sie uruchomił to jak to jest z przegrzaniem się? Po przegrzaniu procek do kosza czy tylko “czas na ochłodzenie” ?

Podnosząc FSB CPU na tych płytach podnosisz i taktowanie szyny PCI powyżej 33 MHz i AGP powyżej 66 MHz i tu może być problem. CPU intela powinien przeżyć do napięcia 2V - uważaj tylko na jego temperaturę. Ale na prawdę zysk tu masz mały, a możesz kompa uszkodzić, warto jedynie spróbować na FSB 133 o ile się da.